Bursztynowy maraton

Mariusz KURZAJCZYK
Reprezentanci Klubu Strzelectwa Sportowego LOK Bursztyn Kalisz wzięli udział w serii ogólnopolskich zawodów. Najlepiej spisał się Łukasz Maślaczyk, który zajął pierwsze miejsce w kategorii juniorów młodszych w ...

Reprezentanci Klubu Strzelectwa Sportowego
LOK Bursztyn Kalisz wzięli udział w serii ogólnopolskich zawodów.
Najlepiej spisał się Łukasz Maślaczyk, który zajął pierwsze miejsce w kategorii juniorów młodszych w Mistrzostwach Polski Ligi Obrony Kraju w konkurencji karabin sportowy 3x20. Bursztynowiec ustanowił nowy rekord życiowy - 541 punktów. Podczas tych samych zawodów Łukasz był ósmy w ksp 60 leżąc (558 p.) i dziewiąty w kpn 40 (361 p.). Pozostali kaliszanie zajęli nieco dalsze miejsca. Młodziczka Patrycja Pikińska pobiła trzy życiówki; w ksp3x10 była dziewiąta (184 p.), w ksp 40 leżąc - 11. (329 p.), a w kpn 30 - 23. (214 p.). Także trzy rekordy życiowe pobił młodzik Mariusz Tułacz, który był: 10. w psp 30 dokł. (194 p.), 12. w psp 30 szybko (154 p.) i 14. w ppn 30 (216 p.). 55 zdobytych punktów dało Bursztynowi 16. miejsce w klasyfikacji klubowej w Polsce.

Kaliszanie wzięli udział także w Mistrzostwach Polski juniorów w konkurencjach śrutowych, zdobywając 11 punktów we współzawodnictwie dzieci i młodzieży. Na ten wynik zapracowali: w trapie 125 juniorów - 10. Tomasz Michalak (91 p.); w trapie 75 juniorek - 7. Marzena Leśna (25 p.), 8. Ewelina Kuświk (24 p.), 9. Edyta Pawlak (10 p.); w double trap 150 juniorów - 8. Tomasz Michalak (99 p.); w double trap 120 juniorek - 6. Kuświk (56 p.), 9. Leśna (39 p.), 10. Pawlak (33 p.). Wszyscy wymienieni są uczniami ZS im. Stanisław Mikołajczyka w Opatówku, a ich trenerem jest Stanisław Majtas.

Do Bydgoszczy na drugą rundę Pucharu Polski z udziałem krajowej czołówki pojechali nieco starsi zawodnicy. W pistolecie dowolnym 60 seniorów szóste miejsce zajął Ryszard Rogacki, który z wynikiem 538 p. awansował do ścisłego finału, w którym był siódmy. Dziesiąte miejsce zajął Stanisław Krawczyk (530 p.).