Calisia Kalisz pokonała Chojniczankę Chonice 1:0

EMKA
Calisia pokonała Chojniczankę 1:0, mimo że nie oddała ani jednego celnego strzału z gry. Trener gości Mariusz Pawlak odpowiedzialnością za porażkę obciążył sędziego, który nie dostrzegł zagrania ręką w polu karnym.

Sytuacja miała miejsce w 33 minucie. Po rzucie wolnym gości, Artur Melon wybił piłkę przed siebie i zza pola karnego dobijał ją Tomasz Bejuk. Futbolówka nagle zatrzymała się i złapał ją bramkarz Calisii. Na filmie, który obejrzeliśmy przed konferencją prasową, widać, że piłka trafiła w rękę jednego z kaliskich obrońców. Żal Pawlaka był tym większy, że po chwili Calisia przeprowadziła akcję, podczas której w polu karnym za rękę przytrzymywany był Błażej Ciesielski. Arbiter podyktował rzut karny, który wykorzystał Patryk Klofik.

Wcześniej i później więcej z gry miała Chojniczanka, która przede wszystkim egzekwowała wiele rzutów wolnych z lewej lub prawej strony pola karnego Calisii. Jednak za każdym razem piłka padała łupem Melona, lub wybijał ją ktoś z duetu - Marcin Dymkowski - Sebastian Fechner. Wyrównujące gol mógł paść w 58 minucie, kiedy po serii rzutów rożnych, bramkarz Calisii instynktownie obronił strzał głową z 4 metrów.

- To był mecz, który na pewno nie mógł się podobać kibicom. Tym niemniej muszę pochwalić cały zespół, bo dał z siebie wszystko – podsumował trener Majak.

- Do przerwy to była kopanina. Potem było lepiej. Szkoda, że wynik wypaczył sędzia – mówi trener Pawlak.

Po tym zwycięstwie Calisia Kalisz awansowała na czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Calisia Kalisz - Chojniczanka Chojnice 1:0 (1:0)

Bramka: Patryk Klofik )(rzut karny 36)

Calisia: Melon - Józefiak, Dymkowski, Fechner, Wiącek - Kowal, Szczepan (61 Wandzel) Obem, Klofik (88 Szepeta), Ciesielski (74 Paczkowski) - Mokwa (90 Wróbel).

Chojniczanka: Krakowiak - Markowski, Sylwestrzak, Szałek (42 Garuch), Bednarek (46 Mikołajczak) - Bejuk (82 Kapsa), Feciuch, Iwanicki, Feruga, Retlewski (82 Rysiewski) - Orłowski.

1. Lech Rypin 11 (m.) 26 (pkt) 8 (zw.) 2 (rem.) 1 (por.)