Calisia Kalisz pokonała na wyjeździe Elanę Toruń. Dwa gole w dwie minuty!

W pierwszym spotkaniu rundy wiosennej Calisia pokonała na wyjeździe Elanę Toruń 2:0. W sobotę o godz. 19 inauguracja rundy w Kaliszu meczem z Zagłębiem Sosnowiec

W pierwszej połowie na boisku rządził chaos i widać było, że kaliszanie dopiero rozpoczęli rozgrywki. Z początku gospodarze próbowali atakować, ale ich akcje kończyły się przed polem karnym Calisii.

Później zaatakowali goście. Paweł Tabaczyński zakręcił w polu karnym obrońcami i uderzył, ale w ostatniej piłkę na boczną siatkę sparował Przemysław Kryszak. W 40 minucie Tabaczyński wycofał piłkę do Tomasza Szczepana, który fatalnie strzelił wysoko nad bramką. Cztery minuty potem Tomasz Mokwa ograł Marcina Wróbla, ale strzelił zdecydowanie za wysoko.

Elana Toruń - Calisia Kalisz 0:2 [ZDJĘCIA]

Drugą połowę dobrze rozpoczęli gospodarze, bo już w pierwszy sekundach Lewandowski główkował w poprzeczkę. Potem inicjatywę przejęli kaliszanie. W 69 minucie Michał Wrzesiński jakimś cudem trafił do siatki z końcowej linii boiska. Dwie minuty potem Mokwa wyprzedził Rafała Więckowskiego i przelobował Kryszaka. Piłka trafiła w poprzeczkę, ale Mokwa wpakował ją do bramki. Pięć minut potem powinno być 0:3. Tabaczyński uciekł obrońcom i w sytuacji "sam na sam" trafił w Kryszaka. Do futbolówki dopadł Wrzesiński i także on strzelił prosto w golkipera Elany!

W 82 minucie kontaktową bramkę mógł strzelić Ciężkowski, ale Artur Melon odbił piłkę na słupek!

Kalisia grała w składzie: Melon - Paczkowski, Fechner, Dymkowski, Wiącek - Gawlik, Szczepan, Kaczmarek (51 Ciesielski), Wrzesiński (77 Kowal) - Mokwa, Tabaczyński (81 Drężewski, 86 Nowak).