Calisia Kalisz przegrała na własnym stadionie z Rozwojem Katowice 1:2. ZDJĘCIA

Calisia zupełnie zasłużenie przegrała na własnym boisku 1:2 z Rozwojem Katowice. Bilans wiosennych spotkań na własnym boisku jest fatalny: trzy mecze, trzy porażki.

- Nie potrafię tego wytłumaczyć i nie wiem, co powiedzieć piłkarzom w szatni - przyznaje trener Sławomir Majak.

Goście objęli prowadzenie już w 5 minucie. Kamil Zalewski w tempo podał do Wojciecha Króla, a ten nie dał szans Marcinowi Żółtkowi. W 24 minucie powinno być 0:2, bo Król idealnie podał do Sebastiana Gielzy, a ten spudłował z kilku metrów. W doliczonym czasie gry fatalny błąd popełnił bramkarz Rozwoju Bartosz Soliński, który po wrzutce w pole bramkowe wypuścił piłkę z rąk prosto pod nogi Pawła Tabaczyńskiego, który skorzystał z prezentu.

Po przerwie trwała walka na całym boisku, ale okazji bramkowych brakowało. Dopiero w 77 minucie kaliszanie wybili piłkę poza pole karne, gdzie dopadł do niej Szymon Kapias. Pomocnik Rozwoju huknął z ponad 20 metrów i ustalił wynik meczu.

Calisia Kalisz - Rozwój Katowice 1:2 (1:1)

0:1 Wojciech Król (5), 1:1 Paweł Tabaczyński (45), 1:2 Szymon Kapias (77).
Calisia: Żółtek - Gawlik, Dymkowski, Grittner, Wiącek - Ciesielski, Szczepan, Fechner (46 Paczkowski), Kaczmarek (72 Józefiak), Mokwa (69 Nowak) - Tabaczyński.