Calisia Kalisz przegrała z Energetykiem ROW Rybnik 1:3. ZDJĘCIA

Andrzej Kurzyński (c)
Trwa fatalna passa Calisii Kalisz, która poniosła szóstą porażkę z rzędu. W meczu 32. kolejki kaliski drugoligowiec musiał uznać wyższość lidera, zespołu Energetyka ROW Rybnik.

Początek spotkania rozgrywanego na stadionie przy ulicy Łódzkiej należał zdecydowanie do gości, którzy już po kwadransie gry prowadzili 1:0 po strzale Marka Gładkowskiego. W 22 minucie było już 2:0 dla rybniczan po zagraniu Marka Krotofila. Tuż po zmianie stron, w 47 minucie kontaktowego gola dla Calisii zdobył Dawid Gritner, ale to było wszystko na co było stać zespół Sławomira Majaka w tym meczu.

- Sytuacji, w których mogliśmy pokusić się o zmianę wyniku nie było praktycznie w ogóle tylko granie na tak zwany bałagan, żeby coś stworzyć - mówi szkoleniowiec Calisii.

Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Łukasz Bałuszyński. Dzięki wygranej zespół z Rybnika utrzymał się na pozycji lidera. Calisia spadła na 12. miejsce i ma tylko cztery punkty przewagi nad strefą spadkową. Sytuacja kaliskiego zespołu byłaby jeszcze bardziej skomplikowana, gdyby nie wygrana Rozwoju Katowice z walczącym o utrzymanie Ruchem Zdzieszowice. W następnej kolejce do Zdzieszowic wybiera się zespół z Rybnika. W przypadku jego wygranej Calisia ostatecznie zapewni sobie utrzymanie. Kaliski zespół, który w rundzie wiosennej zdobył zaledwie sześć punktów, czeka natomiast derbowy pojedynek z Jarocinie z tamtejszym Jarotą.

Po meczu powiedzieli:

Trener Ryszard Wieczorek, Energetyk ROW Rybnik: - Zagraliśmy dzisiaj co by nie powiedzieć bardzo dobry mecz jeśli chodzi o operowanie piłką, grę atakiem pozycyjnym. Zdobyte bramki nas uspokoiły. Początek drugiej połowy był trochę niemrawy. Wydawało się, że wszystko mamy pod kontrolą, ale piłka jest brutalną grą i nie lubi przestojów. Zostaliśmy ukarani, ale później znowu przejęliśmy inicjatywę i kontrolowaliśmy grę do końca.

Trener Sławomir Majak, Calisia Kalisz: - Zespół gości z pewnością piłkarsko nas przewyższał. Szybko stracone dwie bramki po dość dużych błędach spowodowało, że musieliśmy wynik gonić. W drugiej połowie muszę zespół pochwalić za ogromną determinację i walkę. No ale niestety. Musimy przyjąć kolejną porażkę na plecy

Calisia Kalisz - Energetyk ROW Rybnik 1:3
Gładkowski 15 min. 0:1, Krotofil 22 min. 0:2, Grittner 47 min. 1:2, Bałuszyński 90+4 min. 1:3

Calisia Kalisz zagrała w składzie: Żółtek, Dymkowski, Józefiak, Wiącek, Grittner, Gawlik, Szczepan (46’ Tabaczyński), Ciesielski (72’ Mokwa), Klofik (75’ Zając), Kowal, Nowak

Energetyk ROW Rybnik zagrał w składzie: Kajzer, Grolik, Radler, Szary, Krotofil, Kutarba, Muszalik, Kostecki (K), Wieczorek (44. Staniczek), Kurzawa (89’ Kasprzyk), Gładkowski (79’ Bałuszyński)