Calisia Kalisz przełamała passę porażek i wygrała z Górnikiem Wałbrzych. ZDJĘCIA

AND
Po siedmiu porażkach z rzędu Calisia Kalisz wreszcie się przełamała. Kaliszanie zainkasowali komplet punktów w wyjazdowym spotkaniu z Górnikiem Wałbrzych.

W przedostatnim meczu bieżącego sezonu podopieczni Sławomira Majak mogli wreszcie schodzić z boiska z podniesionymi głowami. Okazali się lepsi w "wodnym" starciu z sąsiadującym w tabeli Górnikiem Wałbrzych. Podczas meczu nad boiskiem przeszła ulewa.

Szkoleniowiec kaliskiej drużyny po raz kolejny musiał jednak wystawić dość eksperymentalny skład. Na boisku zabrakło m.in. kapitana Łukasza Wiącka. Na boisku nie pojawili się także Tomasz Szczepan i Marcin Dymkowski. W sumie Calisia zagrała tylko "gołą" jedenastką.

Pojedynek zaczął się od zdecydowanych ataków Górnika. W 5 min. groźnie z rzutu wolnego uderzył Grzegorz Michalak, ale strzegący kaliskiej bramki Marcin Żółtek zdołał ten strzał obronić. Wałbrzyszanie starali się cały czas napierać na kaliski zespół, ale w 33 minucie. to Calisia trafiła do siatki rywali. Damiana Jaroszewskiego pokonał Paweł Tabaczyński, który przy tej okazji również przerwał swoją niemoc strzelecką.

Po zmianie stron trwała wymiana ciosów. W 55 minucie uderzeniem w długi róg piłkę do bramki rywali posłał Tomasz Wepa i było 1:1. Ale ostatni głos należał do Calisii. W 76 minucie wynik spotkania ustalił Paweł Tabaczyński, który tym samym zapewnił kaliskiemu II-ligowcowi długo oczekiwane zwycięstwo.

A już w sobotę, 15 czerwca w ostatnim meczu sezonu Calisia przed własną publicznością zmierzy się Rakowem Częstochowa, prowadzonym przez znanego reprezentanta Polski Jerzego Brzęczka. Początek meczu na stadionie przy ulicy Łódzkiej o godzinie 17.00.

Górnik Wałbrzych - Calisia Kalisz 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Paweł Tabaczyński 33 min, 1:1 Tomasz Wepa 55 min, 1:2 Paweł Tabaczyński 76 min.

Calisia: Żółtek - Zając, Gawlik, Grittner, Paczkowski - Kowal, Klofik, Mokwa, Nowak, Ciesielski - Tabaczyński.