Calisia Kalisz - ROW Rybnik: remis w meczu beniaminków

W Rybniku trwała zacięta walka, ale głównie w środku boiska
W Rybniku trwała zacięta walka, ale głównie w środku boiska Łukasz Kozik
W bardzo trudnym, wyrównanym meczu beniaminków II ligi Calisia zremisowała 2:2 z Energetykiem ROW Rybnik

Mecz w Rybniku zaczął się fatalnie, bo od szybko straconej bramki. W 3 minucie dla Energetyk trafił Kamil Kostecki, po czym gospodarze wycofali się na własną połowę i czekali na ruch kaliszan. Ci zaś wcale nie kwapili się do żywszych ataków, więc niewiele się działo.

Dopiero w 40 minucie Nigeryjczyk Samuelson Odunka wyłuskał piłkę Januszowi Wrześniakowi, dokładnie podał w pole karne, zaś akcję Calisii zakończył golem grający trener Grzegorz Dziubek.

W drugiej połowie między słupkami kaliskiej bramki stanął Tomasz Frontczak, który zastąpił narzekającego na ból barku Marcina Ludwikowskiego. Podobnie jak w pierwszej części z początku atakowali głównie rybniczanie. W 58 minucie gola na 2:1 zdobył Jarosław Wieczorek. Wkrótce z boiska zszedł bardzo zmęczony były gracz m.in. Widzewa i Ruchu Chorzów Grzegorz Bonk a kaliszanie zyskali nieco więcej miejsca w środku boiska. Wyrównujący gol padł po akcji dwóch rezerwowych. W 70 minucie dopiero co wprowadzony na boisko Błażej Ciesielski wykorzystał długie podanie od Bartosza Migawy. Piłka minął bramkarza Piotra Pasia a kaliszanin wpakował ją do pustej bramki.

– Prowadzę trzeci mecz ROW, który był też trzecim spotkaniem zespołu w ostatnich dniach. Dwukrotnie chłopcy obejmowali prowadzenie i przy remisie dążyli do rozstrzygnięcia spotkania na swoją korzyść. Dzisiaj też było widać nasze zalety, ale jednocześnie wady związane z grą w defensywie – mówił po meczu trener Energetyka Ryszard Wieczorek, eks–gracz Odry Wodzisław, wcześniej szkoleniowiec m.in. Korony Kielce.

Zadowolony powinien być Grzegorz Dziubek i to nie tylko z 1 punktu. Trener Calisii został wybrany przez tygodnik ”Piłka Nożna” do jedenastki kolejki II ligi.

Energetyk ROW Rybnik – Calisia Kalisz 2 :2 (1:1)
1:0 Kamil Kostecki (3), 1:1 Grzegorz Dziubek (40), 2:1 Jarosław Wieczorek (58), 2:2 Błażej Ciesielski (73)
Calisia: Ludwikowski (46 Frontczak) - Wiącek, Maksimov, Vergilov, Nedyalkov - Kotwica, Lisiecki (46 Migawa), Matuszewski (67 Ciesielski), Dziubek, Gościniak – Odunka