Calisia Kalisz uległa KS Polkowice 2:3. To już piąta porażka z rzędu. ZDJĘCIA

Andrzej Kurzyński (c)
Piątej porażki z rzędu doznała Calisia Kalisz. W zaległym meczu 21. kolejki II ligi grupy zachodniej zespół Sławomira Majaka uległ na stadionie przy ulicy Łódzkiej drużynie KS Polkowice 2:3.

Calisia od pierwszych minut próbowała wypracować sobie przewagę, ale to polkowiczanie jako pierwsi skutecznie zaatakowali. W 35 minucie składną akcję przyjezdnych wykończył Szymon Skrzypczak. Kilkadziesiąt sekund później kaliszanie zdołali wyrównać. Po zamieszaniu w polu karnym futbolówka trafiła pod nogi Mateusza Gawlika, który mocnym strzałem skierował ją pod poprzeczkę bramki pilnowanej przez Damiana Primela, bramkarza, który wcześniej występował w barwach Calisii.

W 70 minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Skrzypczak. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego napastnik Polkowic strzałem głową po raz drugi pokonał niepewnie interweniującego Artura Melona. W 83 minucie fantastycznym strzałem popisał się Rafał Darda i było już 3:1 dla przyjezdnych. Trzy minuty później kontaktowego gola dla Calisii zdobył Michał Nowak.

- Co można powiedzieć, jeśli przegrywa się piąty mecz z rzędu i to jeszcze w taki sposób jak dzisiaj? Jeżeli będziemy tak jak dzisiaj tracili bramki po stałych fragmentach to nie mamy prawa wygrać meczu - kwituje trener Majak. Jego zdaniem o przegranej zdecydowały przede wszystkim błędy indywidualne. - Najbardziej doświadczony zawodnik dopuszcza do sytuacji, gdzie napastnik, którego ma kryć strzela dwie bramki.

Calisia kończyła mecz w dziesiątkę. W 75 minucie kontuzji doznał Sebastian Fechner i musiał opuścić boisko. Trener Sławomir Majak chwilę wcześniej wykorzystał już trzy zmiany, a w myśl obowiązujących przepisów, dokonując czwartej można zmienić jedynie młodzieżowca za młodzieżowca.

- Ten przepis to totalna głupota - kwituje szkoleniowiec Calisii.

Po wygranej drużyna z Polkowic wskoczyła na czwarte miejsce w tabeli. Calisia nadal jest dziesiąta. W sobotę na własnym stadionie podejmować będzie lidera, zespół Energetyka ROW Rybnik. Początek spotkania o godzinie 19.00.

Calisia Kalisz- KS Polkowice 2:3 (1:1)

Bramki dla Calisii: 36 min. Gawlik, 86 min. Nowak

Bramki dla KS Polkowice: 35 min. Skrzypczak, 70 min. Skrzypczak, 83 mn. Darda

Calisia Kalisz: Melon – Dymkowski, Fechner, Paczkowski (46. Józefiak), Wiącek – Gawlik, Grittner (78. Klofik), Kowal, Mokwa (76. Ciesielski), Nowak – Tabaczyński

KS Polkowice: Primel – Ałdaś, Bartków, Cieślak, Darda – Famulski, Fryzowicz (46. Bryła), Krysian, Śliwiński – Skrzypczak, Szuszkiewicz (46. Szczepaniak)