Calisia poległa w Stawiszynie

EMKA, MICH
Wygrana Pogoni Stawiszyn z Calisią Kalisz oraz remis Rolbudu Pleszew z Jankowymi 1968 to największe niespodzianki szóstej kolejki kaliskiej klasy okręgowej.

Wygrana Pogoni Stawiszyn z Calisią Kalisz oraz remis Rolbudu Pleszew z Jankowymi
1968 to największe niespodzianki szóstej kolejki kaliskiej klasy okręgowej.

Po pięciu kolejkach stawiszynianie zajmowali przedostatnie miejsce w tabeli z trzema zdobytymi punktami. Tymczasem Calisia, wzmocniona graczami, którzy niedawno występowali nawet w ekstraklasie, celuje w awans. Miejscowi objęli prowadzenie w 30 minucie po strzale Arkadiusza Gałązki i jednobramkową przewagę dowieźli do końca spotkania.

Z kolei Rolbud dwukrotnie obejmował prowadzenie po strzałach Sebastiana Gawrona (31) i Błażeja Marczaka (61), a Jankowy 1968 dwukrotnie doprowadziły do remisu po uderzeniach Roberta Stempinia (51) i Mirosława Hojki (85).

Lider Centra Ostrów Wielkopolski nie zawiódł, bo wygrał szósty mecz, znów nie tracąc gola. Tym razem na listę strzelców wpisali się Piotr Kasprzyk (25) i Łukasz Gruchała (90).
Pierwszy mecz w tym sezonie wygrała Victoria Ostrzeszów, która jeszcze przed tygodniem zajmowała ostatnie miejsce z zaledwie dwoma punktami. Ostrzeszowianie odnieśli zaskakujące zwycięstwo w Dobrzycy, gdzie tamtejszych Czarnych pokonali aż 3:0, po golach: Kamila Franikowskiego (33), Witolda Mrozińskiego (50) i Dariusza Szczepaniaka (57). Natomiast nieźle spisująca się dotąd Olimpia Brzeziny, przegrała 0:3 na własnym boisku z Orłem Mroczeń. W tym spotkaniu do siatki rywala trafiali: Przemysław Kasza (9, 25) i Marek Pilarczyk (58).
Remisem 1:1 zakończył się mecz dwóch zespołów ze środka tabeli CKS Zduny i Iskry Sieroszewice. Goście prowadzili od 2 minuty po strzale Jacka Izydorskiego, a gospodarze doprowadzili do remisu w 52 min za sprawą Marcina Stachowiaka. Z kolei w Sośniach liczono na niespodziankę w meczu z silną Baryczą Janków Przygodzki, bowiem po kwadransie gry miejscowi prowadzili 1:0 po golu Janusza Błaszczyka. Po przerwie bramki strzelali już tylko goście: Bartosz Polowczyk (65) i Damian Grzegorowski (73).
Najbardziej okazałe zwycięstwo odniósł wicelider, Sokół Bralin, który pokonał 6:1 Pogoń Nowe Skalmierzyce. Bramki strzelili: Grzegorz Bednarek (24, 87), Michał Kunz (37, 71), Damian Michalski (73), Sławomir Urbański (89) oraz Marcin Plewa (33).