Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Calisia remisuje z Unią Swarzędz i traci fotel lidera

Daniel Kawczyński
Kamil Bachorz
Calisia Kalisz tylko zremisowała na wyjeździe z Unią Swarzędz 1:1 i musi pogodzić się z utratą pozycji lidera na rzecz Lecha Rypin, który wygrał swoje spotkanie i ma lepszy bilans bramek.

Trener Grzegorz Dziubek zaskoczył wyjściowym składem. Na boisku pojawił się bowiem zawieszony od listopada Bartosz Migawa.

W pierwszej połowie gra toczyła się głównie w środku pola, a sytuacji podbramkowych było jak na niewiele. Jedna z nielicznych miała miejsce w 29.minucie, kiedy w polu karnym padł faulowany Mateusz Świergiel. Jedenastkę pewnie zamienił na gola Łukasz Wiącek. Przed przerwą na 2:0 mógł podwyższyć Krzysztof Gościniak, lecz piłka minimalnie minęła bramkę.

W drugiej części Unia przejęła inicjatywę i szukała wyrównujące gola. Pomógł jej przy tym arbiter, który w 55.minucie uznał bramkę Marka Gołembowskiego i nie odgwizdał ewidentnej pozycji spalonej. Calisia szukała drugie gola, ale to Unia miała lepsze okazje, których nie wykorzystali Ernest Maćkowiak i Marcin Hercog. Na 8 minut przed końcem w polu karnym padł popychany Dziubek, a arbiter nie wskazał na ewidentny rzut karny. Goście robili co mogli, ale nie wywieźli ze Swarzędza trzech punktów.

Okazję wykorzystał Lech Rypin, który rozgromił 5:0 Mieszko Gniezno. Obie ekipy mają na koncie po 51 punktów, ale Lech Rypin strzelił 11 bramek więcej i awansował na fotel lidera.

W następnym meczu Calisia zagra u siebie z Notecianką Pakość.

Calisia Kalisz – Unia Swarzędz 1:1 (1:0)
Bramki:
1:0 Wiącek 29, 1:1 Gołembowski 55

Calisia:Ludwikowski – Wiącek, Czech, Sowiński, Kupczyk -Migawa, Lisiecki, Lis (83. Frąszczak), Świergiel (76. Grabowski), Gościniak - Ciesielski (55. Dziubek).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani