Calisia Triathlon 2019. Tak było na mecie. DUŻO ZDJĘĆ

Calisia Triathlon to rywalizacja na dystansie 1/4 ironman czyli 950 metrów pływania, 45 kilometrów jazdy rowerem oraz 10,55 km biegu (indywidualnie i w sztafecie) oraz 1/8 ironman czyli 0,475 km pływania, 22,5 kilometra jazdy na rowerze oraz 5,275 kilometra biegu.

Andrzej Uhl z Krakowa zwyciężył Calisia Traithlon na dystansie 1/8 czyli 28,25 km. Jego pokonanie zajęło mu 1 godzinę 4 minuty i 34 sekundy. Drugie miejsce na tym dystansie zajął Robert Filipiak z Łodzi, a trzeci był Bartosz Czajkowski z Zielonej Góry. Wśród kaliszan najszybsza była Natalia Krawczyk, która dotarła na metę jako dziewiąta. Tuż za nią był Konrad Zdun, a trzecim kaliszaninem był Krzysztof Ewiak.

Na dystansie ¼ triumfował Kasper Tochowicz z Goleszowa z czasem 1:59:40. Drugi był Nikodem Niewiejski z Kalisza, a trzeci Krzysztof Nowak z Bełchatowa.

Podczas Calisia Triathlon rozegrano też wyścig sztafet, Tutaj triumfowali Przemysław Zając, Bartek Mikler,i Adrian Grab. Drugie miejsce zajęli Jakub Nowakowski, Piotr Hołda i Łukasz Stanek a trzecią sztafeta na podium była w składzie: Maciej Witczak, Jakub Krzywda i Piotr Kęszka. Sztafeta złożona z prezydentów Kalisza: Krystiana Kinastowskiego, Grzegorza Kulawinka i Mateusza Podsadnego uplasowała się na trzynastym miejscu.