Calisia w II lidze !

Daniel Kawczyński
Piłkarze Calisii Kalisz pokonali Polonię Leszno 3:0 i dzięki porażce Lecha Rypin wywalczyli awans do drugiej ligi !

**CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Calisia już dzisiaj może świętować awans do drugiej ligi

**

Przed meczem, nad Kaliszem przeszła mocna ulewa z wyładowaniami atmosferycznymi i na murawie zaczęła zalegać woda. Delegat rozważał nawet przełożenie meczu, ale ostatecznie rozpoczął się z 15 minutowym opóźnieniem.

Calisia rozpoczęła znakomicie. Już w 45 sekundzie dobrą akcję Błażeja Ciesielskiego wykończył z bliska Krzysztof Gościniak. Polonia odpowiedziała w 9.minucie, ale strzał Przemysława Kowalskiego był niecelny. W 22.minucie było 2:0, a fantastycznym uderzeniem z lewej nogi zza 16 metrów, popisał się Gościniak zdobywając drugą bramkę. 180 sekund po tym niesłuszną czerwoną kartkę ujrzał Marcin Ludwikowski, który zdaniem sędziego sfaulował Kowalskiego. Zastąpił go Tomasz Frontczak, a z murawy zszedł Grzegorz Dziubek. Jeszcze przed przerwą gospodarzom należał się rzut karny, ale gwizdek arbitra milczał.

Po przerwie Calisia dominowała, a okazji szukała ze stałych fragmentów. W 68.minucie Łukasz Wiącek nie wykorzystał jedenastki podyktowanej za przewinienie na Mateuszu Świerglu. Chwilę później były gracz Warty Poznań został sfaulowany przez bramkarza Polonii – Mateusza Bondię, który obejrzał czerwony kartonik. W jego miejsce pojawił się Marcin Strakulski. W 78.minucie musiał wyciągać piłkę z siatki, dzięki Ciesielskiemu.

Calisia dzięki wygranej może świętować upragniony awans do drugiej ligi ! W Bydgoszczy, miejscowy Chemik pokonał wicelidera Lecha Rypin, dzięki czemu kaliszanie mają już wszystko zapewnione, a kolejne mecze będą tylko formalnością. Serdecznie gratulujemy !

Calisia Kalisz – Polonia Leszno 3:0 (2:0)
Bramki:
1:0 Gościniak 7, 2:0 Gościniak 22, 3:0 Ciesielski 78

Calisia: Ludwikowski (Frontczak 27) – Czech, Wiącek, Sowiński, Kupczyk – Lisiecki, Dziubek, Maksymow (Lis 57)– Gościniak (Janicki 82),Świergiel (Grabowski 72), Błażej Ciesielski