Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Chełm. Wyższa Szkoła Kryminologii i Penitencjarystyki objęła patronatem ZSEiM w Chełmie

Redakcja
fot. Justyna Pietrzyk
W poniedziałek zostało podpisane porozumienie o współpracy między Wyższą Szkołą Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie a chełmskim Zespołem Szkół Ekonomicznych i Mundurowych. - Patronat zakłada współudział w opracowaniu programu nauczania dla klas mundurowych, uczestnictwo uczniów w wykładach, warsztatach, seminariach oraz rozmaitych forach dyskusyjnych organizowanych przez instytuty i katedry Uczelni – wymienia kpt. Konrad Wierzbicki.

Podczas miejskich uroczystości związanych z inauguracją roku szkolnego 2019/2020 w hali MOSiR, zostało podpisane porozumienie o współpracy między Wyższą Szkołą Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie a Zespołem Szkół Ekonomicznych i Mundurowych im. gen. Władysława Andersa w Chełmie. Warszawska uczelnia tego dnia podpisała także podobne porozumienie z Liceum Ogólnokształcącym im. Wincentego Witosa w Zespole Szkół w Janowie Lubelskim.

Porozumienie podpisali w Chełmie Rektor-Komendant WSKiP - ppłk dr Marcin Strzelec oraz dyrektor ZSEiM mgr Edyta Chudoba. W wydarzeniu tym uczestniczył także dr Marcin Romanowski - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

- Patronat zakłada współudział w opracowaniu programu nauczania dla klas mundurowych, uczestnictwo uczniów w wykładach, warsztatach, seminariach oraz rozmaitych forach dyskusyjnych organizowanych przez instytuty i katedry Uczelni – wymienia kpt. Konrad Wierzbicki, rzecznik prasowy WSKiP. - W ramach porozumienia patronackiego uczniowie będą mogli także brać udział w programach, projektach i spotkaniach organizowanych przez WSKiP oraz korzystać z jej zasobów materialnych i intelektualnych oraz z Centralnej Biblioteki Więziennictwa.

Uczelnia powołana przez Ministerstwo Sprawiedliwości ma zaledwie rok, ale jest to pierwsza w 100 – letniej historii funkcjonowania polskiego więziennictwa uczelnia zawodowa służb państwowych, kształcącą funkcjonariuszy Służby Więziennej, funkcjonariuszy innych służb oraz osoby cywilne.

Służba Więzienna, w przeciwieństwie do innych służb mundurowych dotychczas nie posiadała własnego szkolnictwa akademickiego. Powołanie uczelni wyższej więziennictwa to jeden z elementów gruntownej reformy Służby Więziennej przeprowadzonej przez Ministerstwo Sprawiedliwości pod obecnym kierownictwem.

- Jesteśmy przekonani, że forma współpracy nawiązana w ramach patronatu przyczyni się do rozwoju młodzieży i przełoży na się na jej świadome podjęcie decyzji o wyborze drogi edukacyjnej po ukończeniu szkoły średniej – dodaje Wierzbicki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto