Czwarta z rzędu wygrana piłkarzy ręcznych Energa MKS Kalisz. ZDJĘCIA

Piłkarze ręczni Energa MKS Kalisz pokonali we własnej hali Chrobrego Głogów 31:26 i umocnili się na szóstym miejscu w rozgrywkach PGNiG Superligi. Kaliszanie tracą tylko punkt do piątych Azotów Puławy, z którymi zmierzą się już w następnej serii.

Podopieczni Patrika Liljestranda doskonale rozpoczęli spotkanie. Po niespełna dwudziestu minutach gry prowadzili 12:3 i zapowiadało się na rekordową wygraną kaliskiego zespołu.W ataku dawał o sobie znać Robert Kamyszek, posyłając rzuty z dziewiątego metra. Ekipa ze stolicy szczypiorniaka bardzo dobrze radziła sobie także w defensywie. Bramkę zamurował Mikołaj Krekora. W pierwszej połowie rywale zdołali go pokonać zaledwie osiem razy.

Po zmianie stron odżyły koszmary Energi MKS Kalisz z pierwszych spotkań sezonu. Kaliszanie po raz kolejny zagrali słabiej w drugiej części. Ambitnie walczący głogowianie na niespełna osiem minut przed końcem zdołali zniwelować przewagę gospodarzy do zaledwie dwóch bramek. Sytuację uspokoił powrót do bramki Mikołaja Krekory. Rywale zdołali rzucić już tylko jedną bramkę, a kaliszanie odpowiedzieli czterema trafieniami i po raz czwarty z rzędu mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Energa MKS Kalisz - SPR Chrobry Głogów 31:26 (19:8)

Energa MKS: Krekora, Liljestrand, Zakreta - Bożek, Drej 1, Galewski 2, Gąsiorek 1, Kamyszek 6, Klopsteg 1, Krytski 2, Misiejuk 3, Konrad Pilitowski 4, Maciej Pilitowski 8, Szpera 3

SPR Chrobry: Kapela - Babicz 7, Bekisz, Jamioł 1, Klinger 4, Krzysztofik 2, Makowiejew, Marszałek 5, Orpik 3, Podobas, Przysiek 2, Sadowski, Tylutki, Wawrzyniak 2

Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]