Damian Papierski z Koźminka mistrzem Polski na szosie. Wiktoria Polak z KTK Kalisz z brązowym medalem

Wiktoria Polak (z prawej) na podium
Wiktoria Polak (z prawej) na podium KTK Kalisz
Damian Papierski z Koźminianki Koźminek został mistrzem Polski juniorów w kolarstwie w jeździe indywidualnej na czas. Brązowy medal wywalczyła Wiktoria Polak z KTK Kalisz. Zawody odbyły się w Grunwaldzie i Ostródzie.

Damian Papierski był najszybszy w jeździe na czas, pokonując 11 km w 15 minut i 22 sekundy. Dziewiąte miejsce zajął jego kolega klubowy Wiktor Richter. Bardzo dobrze spisała się Wiktoria Polak z KTK Kalisz, która zajęła trzecie miejsce. Jej klubowa koleżanka Julia Kowalska była czwarta ze stratą zaledwie 0,47 sekundy!

Kaliszanki spisały się znakomicie także w wyścigu ze startu wspólnego. Do mety dojechały w drugiej grupie i zajęły miejsca - Julia Kowalska piąte, a Wiktoria Polak szóste. Najszybszym Wielkopolaninem był ósmy na mecie Mateusz Jakubasz z KTK.