Drużyna FKK Feniks Kalisza dołączyła do rozgrywek Mini Basket Ligi

Drużyna FKK Feniks Kalisza dołączyła do rozgrywek Mini Basket Ligi. Najmłodsi adepci koszykówki z Kalisza mają szanse rywalizować ze swoimi rówieśnikami z innych miast.

Fundacja Kaliska Koszykówka "Feniks" dołączyła do grona drużyn grających w Mini Basket Lidze. Jej celem jest zarażenie koszykarską pasją jak największej grupy dzieci oraz ich rodziców. Wszystko po to, aby pokazać, że sport,
a koszykówka w szczególności, może być wspaniałą przygodą na całe życie. Rozgrywki odbywają się pod auspicjami Pace Foundation Polska

- Reguły w lidze są takie, że drużyny grają pod nazwami specjalnie wymyślonymi na potrzeby ligi, tak więc występujemy w niej jako Orły nie jak co dzień jako Feniks - mówi Tomasz Walczak z Fundacji Kaliska Koszykówka "Feniks"

W pierwszym spotkaniu młodzi kaliszanie zmierzyli się z drużyną Niedźwiedzi i udało im się trafić do kosza więcej razy od przeciwnika. W drugim meczu Jastrzębie po łatwym początku postawiły twarde warunki, wygrywając pierwszą połowę. Całą drugą połowę kaliskie Orły dzielnie walczyły, by odrobić stratę, ale ostatecznie przegrały jednym koszem, mając akcję na dogrywkę.

FKK Feniks jako Orły reprezentowało sześciu chłopców i jedna dziewczynka i wszyscy mieli okazję zaprezentować się na boisku. Mecze grane są 4x4, cztery kwarty po siedem minut.

- Był to pierwszy nasz występ na duże kosze tym bardziej cieszą osiągnięte wyniki - dodaje Tomasz Walczak. - Obecnie przygotowujemy się do kolejnego wyjazdu, który już 20 grudnia. A jeśli ktoś chce do nas dołączyć, to zapraszamy. Trenujemy w poniedziałki, środy i piątki.

Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]