Dwa medale chodziarzy UKS 12 Kalisz w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików ZDJĘCIA

Emilia Wiśniewska z trenerem Pawłem Wiśniewskim
Emilia Wiśniewska z trenerem Pawłem Wiśniewskim UKS 12 Kalisz
Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego 12 Kalisz wywalczyli w Szczecinie dwa medale Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w lekkoatletyce - obydwa w chodzie sportowym

Jan Rosiewicz zdobył złoty krążek w chodzie na 5 km, prowadząc niezagrożenie od startu do mety i uzyskując wynik 28.00.03. Trudniejszą przeprawę miała Emilia Wiśniewska, która zmagała się z o rok starszymi rywalkami, stanowiącymi czołówkę krajową w tej kategorii wiekowej. Ostatecznie Emilia wywalczyła brązowy medal, a czasem 16.04.38 ustanowiła nowy rekord życiowy. Teraz oboje podopiecznych trenera Pawła Wiśniewskiego czeka start w Mistrzostwach Polski, które odbędą się za 2 tygodnie w Tarnowie.
Świetnie spisała się inna zawodniczka trenera Wiśniewskiego, Olga Odziemek, która była dziewiąta w biegu na 1000 m i poprawiła rekord życiowy, który obecnie wynosi 3.40.68.
Dobry występ zanotował trenowany przez Waldemara Olszynę Jan Nowak, który w silnej stawce biegaczy był piąty na 1000 m również poprawiając rekord życiowy - 2.52.01.
Poza tym Julia Goździewicz w biegu na 300 m była 15. (45,26), zaś Julia Bogusz na 100 m 21. (14.57).

„Budziło to grozę”. Trzy tony martwych ryb w jeziorze Koskowickim - zabił je brak tlenu