Dwa medale młodych lekkoatletów UKS 12 Kalisz na mistrzostwach okręgu

Maja Łyskowka na najwyższym stopniu podium
Maja Łyskowka na najwyższym stopniu podium UKS 12 Kalisz
Reprezentantki Uczniowskiego Klubu Sportowego 12 Kalisz zdobyli dwa medale mistrzostw okręgu młodzików w lekkoatletyce, które odbyły się na stadionie poznańskiej Olimpii

Na najwyższym stopniu podium stanęła Maja Łyskowka w biegu na 100 m. Podopieczna trenera Roberta Kurzajczyka sprawiła nie lada niespodziankę, bowiem pokonała faworyzowaną Julię Dziamską z Olimpu Duszniki. W finale, przy nieco sprzyjającym wietrze, kaliszanka uzyskała znakomity czas 12,66 s.

Srebrny medal wywalczyła w chodzie na 3 km Amelia Błażejewska, uzyskując wynik 16:38. Tym razem nieznacznie uległa Julii Musiołowskiej z Żerkowa, ale na wynik niewątpliwie miał wpływ fakt, że przed startem zmagała się z drobną infekcją dróg oddechowych. Tuż za podium uplasowała się Emilia Wiśniewska, która przy trudnych, upalnych warunkach pogodowych w chodzie na 3 km uzyskała niezły wynik 17:19. A trzeba dodać, że Emilka reprezentuje jeszcze kategorię dziecka starszego. Obie zawodniczki trenowane są przez Pawła Wiśniewskiego.

Rekordy życiowe poprawiali inni jego podopieczni. Gabriela Kubat przebiegła 600 m w czasie 1:52.91. Młodziutkie zawodniczki Klaudia Antkowiak i Olga Odziemek, uzyskały na 1000 m, odpowiednio - 3:41.88 i 3:43.60. Marek Weber zadebiutował w kategorii młodzika w biegu na 2000 m i uzyskał wynik 7.05.62. Również debiut zaliczyła w równolegle odbywającym się mitingu Weronika Tomaszewska. W biegu na 3000 m juniorka młodsza UKS-12 Kalisz uzyskała czas 11:46.45.