Dwa złote medale bokserów tajskich Kruk Gym Kalisz. ZDJĘCIA

Dwa złote medale bokserów tajskich Kruk Gym Kalisz
Dwa złote medale bokserów tajskich Kruk Gym Kalisz Kruk Gym
Reprezentanci Kaliskiego Centrum Sportowego Kruk Gym spisali się znakomicie podczas Otwartego Pucharze Polski Muaythai dzieci i kadetów. Młodzi kaliszanie zdobyli dwa złote krążki.

Podczas zawodów, które odbyły się w Lisiej Górze koło Tarnowa Kruk Gym Kalisz reprezentowało dwóch zawodników. Obaj zakończyli start sukcesem.

Jakub Pietrzak zdobył złoty medal w kategorii dzieci młodszych 10-11 lat do 42 kg. W walce półfinałowej Kuba pokonał dwukrotnego mistrza kraju i obrońcę pucharu z zeszłego roku Nikodema Nycza z Maksimusa Kraków, deklasując go w każdej płaszczyźnie tajskiego boksu. W walce o złoto starł się z Adamem Pietraszakiem z Klincza Kielce.

Finał był bardziej wyrównany, ale w dwóch ostatnich rundach, po korektach taktycznych w narożniku z trenerem Maciejem Kaczmarkiem, Kuba dał z siebie wszystko i zdobył puchar dla Kalisza. Sukces jest tym cenniejszy, że kaliszanin walczył w wyższej kategorii, bo był przygotowany do turnieju w wadze 38 kg.

Z kolei Igor Miklas zdobył złoty medal w kat. kadet do 63,5kg. W walce półfinałowej miał rywalizować z reprezentantem Niemiec , ale z powodu choroby rywala walka nie odbyła się. Igor awansował więc do finału i tam spotkał się z Oskarem Skowronkiem z Klincza Kielce. Walka toczyła się pod dyktando kaliszanina, który pokonał rywala już w pierwszej rundzie, po typowo tajskich technikach łokieć/kolano.

- Przy okazji dziękujemy rodzicom za wsparcie logistyczne i bezpieczną podróż - mówi trener Kaczmarek.