Dwóch kaliszan awansowało do finałowych walk Mistrzostw Polski młodzików w boksie! [FOTO]

Sebastian Bergandy (z prawej) z trenerem Dariuszem Kisielem i niepokonanym na zawodowym ringu wychowanku KKS-u Adamem Balskim KKS Kalisz
Dwóch kaliszan awansowało do finałowych walk Mistrzostw Polski młodzików w boksie! W niedzielę o złoto walczyć będą Karol Matysiak z Ziętek Team i Sebastian Bergandy z KKS Włókniarz 1925 Kalisz

VI Mistrzostwa Polski młodzików boksie odbywają się w Tarnowie Podgórnym. Znakomicie spisują się w nich reprezentanci kaliskich klubów, którzy zdobyli trzy medale, a mają szansę na dwa tytuły mistrzowskie.

W kategorii 54 kg Karol Matysiak (Ziętek Team Kalisz), który pokonał 3:0 Cezarego Bronakowskiego (BKS Tiger Łomża).

W wadze 72 kg Sebastian Bergandy z KKS Włókniarz 1925 Kalisz w eliminacjach zwyciężył 3:0 Błażeja Dunajskiego (KS Beniaminek Starogard Gdański), a w półfinale wygrał walkowerem z Wiktorem Gajkiem (KKS RUSHH Kielce).

Brązowy krążek w kat. 68 kg zdobył Sebastian Kusz (Ziętek Team Kalisz), który w eliminacjach pokonał 3:0 Wiktora Kossakowskiego (KS Raszyn), a w półfinale uległ 0:3 Bartoszowi Zalewskiemu (Piękni i Zdrowi Dzierżoniów).