Dwoje reprezentantów UKS 12 Kalisz poprawiło rekordy życiowe podczas mistrzostw Polski młodzików w lekkiej atletyce

UKS 12 Kalisz na mistrzostwach Polski młodzików
UKS 12 Kalisz na mistrzostwach Polski młodzików Krzysztof Kisiel
Podczas mistrzostwa Polski młodzików w lekkiej atletyce w Bełchatowie zawodnicy UKS12 Kalisz nie zawiedli i w najważniejszej imprezie sezonu dla tej kategorii wiekowej uzyskali wartościowe rezultaty. Dwoje z nich poprawiło rekordy życiowe.

Amelia Błażejewska w chodzie na 3 km zajęła ostatecznie piątą lokatę, a przy porywistym wietrze poprawiła swoją życiówkę, która wynosi 16:10,57.
- Należy dodać, że ta konkurencja stała na niebywale wysokim poziomie, a wynik Amelki dawał w ubiegłym roku brązowy medal - podkreśla jej trener Paweł Wiśniewski.

Również po rekord życiowy poszedł Jan Rosiewicz. W chodzie na 5 km uzyskał on czas 28:33,30 i zajął szóste miejsce w Polsce. Chodziarzy do startu przygotowywał trener Paweł Wiśniewski

O pechu może mówić mająca za sobą świetny sezon Maja Łyskowka. Podopieczna trenera Roberta Kurzajczyka w końcówce sezonu nabawiła się kontuzji i startowała w niepełnej dyspozycji. Na dodatek w jej serii wiatr był przeciwny. Ostatecznie 100 m pokonał w czasie 13,05 i została sklasyfikowana na 13 pozycji.

Sylwester Wiśniewski: Tutaj dzieci uczą się takiego życia w grupie