Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dziewięciuset uczniów na festynie „Spotkanie z lasem” w Gołuchowie [FOTO]

Daria Kubiak
Festyn edukacyjny w Gołuchowie
Festyn edukacyjny w Gołuchowie OKL Gołuchów
Prawie 900 uczniów ze szkół w Południowej Wielkopolsce uczestniczyło w 13. festynie edukacyjnym „Spotkanie z lasem” zorganizowanym w Gołuchowie przez Ośrodek Kultury Leśnej.

Organizatorzy festynu zapewnili uczestnikom liczne atrakcje. Jedną z nich był spektakl zatytułowany „Przestroga żubra” przygotowany dla uczczenia 40-lecia gołuchowskiej zagrody żubrów przez dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Izabeli Działyńskiej w Gołuchowie.

Uczniowie zaprezentowali także swoje umiejętności wokalne i taneczne. Dla uczestników festynu „Spotkanie z lasem” wystąpiły także dzieci z grupy Miśki z Przedszkola w Czerminie w inscenizacji pn.: „Dbajmy o Ziemię” oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Zalewskiego w Świnkowie, którzy przygotowali emocjonujący spektakl zatytułowany „Jak uczyliśmy Adama szanować przyrodę?”.

W trakcie festynu „Spotkanie z lasem” odbył się finał konkursu plastycznego - „Rok w lesie”, na który napłynęły 553 prace z 36 szkół. Czterdzieści nagrodzonych i wyróżnionych prac można było obejrzeć na okolicznościowej wystawie.

W programie imprezy znalazły się także warsztaty, pokazy, gry i zabawy edukacyjne. M.in. Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju przeprowadzało zajęcia czerpania papieru, a Towarzystwo Żywej Archeologii w Kaliszu umożliwiło dzianie barci.

Uczestnicy festynu „Spotkanie z Lasem” mogli ponadto uczestniczyć w warsztatach kaletniczych, malowania na szkle, odbijać liście na lnie i kartkach, wykonywać leśne zwierzęta z papieru. W programie znalazły się także pokazy pszczelarskie, degustacja miodu przygotowana przez Gospodarstwo pszczelarskie „Czempisz”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także prezentacje pracy pilarza.

Podczas festynu można było także sprawdzić własną sprawność fizyczną, uczestnicząc w grach i zabawach przygotowanych przez kuglarzy, rzucić toporem do celu lub szyszką na odległość. Uczestnicy wydarzenia mogli także sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą, rozpoznając gatunki grzybów jadalnych i trujących lub przyporządkowując rośliny i zwierzęta do poszczególnych warstw w lesie.

Dodatkową atrakcją były walki rycerskie oraz pokazy związane z gospodarstwem domowym. Wstęp do Muzeum Leśnictwa był wolny.

Zobacz także

Pogoda na poniedziałek

(Źródło: vivi24)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto