Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dziś Światowy Dzień Roweru. Zobacz trasy rowerowe i inwestycje dla cyklistów we Wrocławiu (SZCZEGÓŁY)

R
Ul. Spiska-Borowska
Ul. Spiska-Borowska materiały prasowe UM Wrocław
Wrocław znajduje się w czołówce najbardziej rowerowych miast w Polsce. W stolicy Dolnego Śląska do dyspozycji cyklistów jest ponad 1100 km tras rowerowych, a przed nami kolejne inwestycje.

We Wrocławiu intensywnie realizowany jest program łączenia tras rowerowych w spójną sieć. Każdego roku do użytku oddawane są kolejne kilometry dróg dla rowerów. Na tym etapie to już nie liczba kilometrów jest najważniejsza, ale lokalizacje, w jakich powstają. Zdecydowana większość z nich uzupełnia sieć, oferując możliwość bezpiecznego poruszania się po całym mieście.

Tylko w tym roku do użytku cyklistów zostały oddane:

- trasa rowerowa w ul. Krasińskiego, Dworcowej oraz na fragmentach Podwala i Komuny Paryskiej
- pierwszy odcinek Promenady Krzyckiej od ul. Borowskiej do ul. Spiskiej (niebawem ruszamy z budową kolejnych odcinków),
- trasa na ul. Jedności Narodowej od ul. Damrota do Mostów Warszawskich,
- trasa na Krzywej Grobli,
- ciąg pieszo-rowerowy przy ul. Fabrycznej i Otyńskiej,
- trasa rowerowa na terenie zielonym Parku Leonarda da Vinci na Gądowie.

Dodatkowo w trakcie realizacji są:

- trasa rowerowa wzdłuż al. Karkonoskiej do Bielan Wrocławskich - od przystanku Krzycka (przy pętli) przez al. Karkonoską, park Kleciński (budowa kładki przez rzekę Ślęzę) aż do Bielan Wrocławskich (planowane zakończenie wiosną 2021 roku),
- trasa wzdłuż ul. Obornickiej, Pełczyńskiej, Zajączkowskiej i Pęgowskiej,
- trasa wzdłuż ul. Osobowickiej,
- trasa wzdłuż TAT.

Łącznia długość wspomnianych tras to blisko 20 km!

Przygotowywane są także kolejne postępowania przetargowe na trasy wzdłuż ulicy Swobodnej od Powstańców Śląskich do ul. Ślężnej, na ul. Jedności Narodowej od ul. Rychtalskiej do ul. Prusa oraz Rychtalskiej od wiaduktu kolejowego do ul. Jedności.

Warto zaznaczyć, że poza trasami rowerowymi, trwają także intensywne prace nad rozbudową rowerowego systemu parkingowego. Niebawem w 190 miejscach pojawi się aż 1000 stojaków rowerowych, z których prawdopodobnie mieszkańcy będą mogli skorzystać już jesienią. Pojawią się m.in. w pobliżu szkół i przedszkoli, przy wjazdach do parków, czy na Wyspie Słodowej.

Dodatkowo w tym roku planowana jest również budowa zamykanych parkingów dla mieszkańców. Trwa właśnie przetarg na pierwsze siedem zamykanych wiat.

Wrocławskie Święto Rowerzysty

We Wrocławiu od kilkunastu lat organizowane jest Wrocławskie Święto Rowerzysty, zwieńczone Wielkim Peletonem ulicami miasta. Niestety, w obecnej sytuacji tradycyjne świętowanie nie jest możliwe.

Organizator, Wrocławska Inicjatywa Rowerowa, zaprasza tym samym do innej zabawy. – Wybierając się w weekend 6-7 czerwca 2020 na przejażdżkę, ubierzcie się w WŚRkoszulkę, zabierzcie ze sobą czapkę lub torbę i zróbcie sobie zdjęcie. Następnie wrzućcie je w komentarzach pod oficjalnym profilem Wrocławskiego Święta Rowerzysty na FB. Mamy jednak nadzieję, że w tradycyjnej formie spotkamy się za rok – piszą w mediach społecznościowych organizatorzy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto