Energa MKS Kalisz drugi raz w ciągu tygodnia pokonany przez Azoty Puławy [FOTO]

Energa MKS Kalisz - Azoty Puławy
Energa MKS Kalisz - Azoty Puławy Andrzej Kurzyński
Zespół Energa MKS Kalisz drugi raz w ciągu zaledwie tygodnia podejmował Azoty Puławy i po raz drugi musiał uznać wyższość rywali. Goście zwyciężyli 34:30 i to oni zainkasowali cztery punkty.

Zanim rozpoczął się mecz Energa MKS Kalisz stracił swojego podstawowego bramkarza. Tuż przed końcem rozgrzewki Edin Tatar doznał kontuzji i chwilę później wylądował na badaniach w szpitalu. Wstępnie stwierdzono, że doznał naderwania mięśnia łydki. W tej sytuacji pełne 60 minut między słupkami musiał rozegrał Łukasz Zakreta, który pokazał się z bardzo dobrej strony, choć on sam był wobec siebie bardzo krytyczny.

- Traktuje to jako lekcję. Tak doświadczony zespół oddał mi tyle rzutów, że następnym razem będę wiedział jak mam zareagować. Trochę się zestresowałem, bo nie nastawiałem się na mecz od początku - powiedział bramkarz Energi MKS Kalisz.

Na początku spotkania kaliszanie objęli prowadzenie 2:1, ale chwilę później to goście zaczęli seryjnie punktować i po dziewięciu minutach prowadzili już 8:3. Wydawało się, że w hali Arena dojdzie do pogromu, ale nic z tych rzeczy. Podopieczni Pawła Ruska nie zamierzali się poddawać i walczyli do samego końca.

- To był dobry mecz w naszym wykonaniu. Chciałem pochwalić cały zespól, bo zagraliśmy bardzo dobrze zarówno w obronie, jak i w ataku. Próbowaliśmy różnych wariantów, zwłaszcza w defensywie. W ostatnich dziesięciu minutach szukaliśmy swojej szansy. Zwracałem chłopakom uwagę, żeby za bardzo nie patrzyli na wynik, tylko żebyśmy zagrali dobra piłkę ręczną - mówi szkoleniowiec Energi MKS Kalisz.

Kolejny raz z bardzo dobrej strony pokazał się Bartosz Wojdak, który ze stuprocentową skutecznością egzekwował rzuty karne. Wykorzystał on wszystkie pięć prób.

Kolejny mecz Energa MKS Kalisz rozegra w Wielką Sobotę w Legionowie.

Energa MKS Kalisz – Azoty Puławy 30:34 (10:16)

Energa MKS: Zakreta – Wojdak 6, Drej 5, Szpera 4, Bałwas 4, Bożek 3, Kniazeu 3, Krytski 2, Adamski 2, Klopsteg 1, Kobusiński, Misiejuk, Grozdek, Czerwiński.

Azoty: Bogdanov – Gumiński 9, Podsiadło 5, Skrabania 3, Panic 3, Prce 3, Kuchczyński 2, Jurecki 2, Ostroushko 2, Seroka 2, Orzechowski 1, Kowalczyk 1, Kasprzak 1, Grzelak, Titow.