Energa MKS Kalisz pokonał 7R Solną Wieliczkę. Kaliszanki niepokonane! [FOTO, WIDEO]

Energa MKS Kalisz- 7R Solna Wieliczka
Energa MKS Kalisz- 7R Solna Wieliczka Andrzej Kurzyński
W siódmej kolejce rozgrywek I ligi siatkarki Energa MKS Kalisz ograły 7R Solną Wieliczkę 3:1. Kaliszanki są jak dotychczas niepokonane i zdecydowanie prowadzą w tabeli.

Starcie niepokonanej dotychczas drużyny z Kalisza z zespołem z Wieliczki zapowiadało się emocjonująco i tak też się stało. Emocji dostarczył już pierwszy set wygrany przez Energę MKS Kalisz na przewagi 27:25. Drugą odsłonę lepiej zaczęły rywalki, które szybko wypracowały sobie solidną przewagę i ostatecznie zwyciężyły tę partię do 16. Losy trzeciego seta rozstrzygnęły się w końcówce. Wojnę nerwów lepiej wytrzymały kaliszanki, które wygrały 25:23. Podopieczne trenera Mariusza Wiktorowicza poszły za ciosem i triumfowały także w czwartym secie, odnosząc tym samym siódme z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach I ligi.

- To był mecz walki, który trochę falował z jednej i drugiej strony. Najważniejsze jest to, że trzy punkty zostają w Kaliszu.Cały zespół zapracował na to zwycięstwo. W pierwszym secie zrobiliśmy sobie niepotrzebnie nerwową końcówkę. Zamiast w drugim secie wejść zdeterminowanym i pracować mocniej w swoich akcjach, troszeczkę stonowaliśmy i przeciwnik to wykorzystał - mówi szkoleniowiec Energa MKS Kalisz. - Dla nas jest to budujące zwycięstwo. Dziewczyny mocno pracowały, uzupełniały się na boisku. Były momenty wzlotu i słabszej gry. Ale mówiliśmy sobie, żeby nie panikować przy trudniejszych sytuacjach.

Widziałyśmy, że drużyna z Wieliczki się postawi. Grałyśmy z nimi turniej przed sezonem i niestety przegrałyśmy. Wiedziałyśmy, że jest to waleczny zespół. Udało się jednak zgarnąć całą pulę, co na pewno cieszy - dodaje Katarzyna Wawrzyniak, rozgrywająca Energi MKS Kalisz.

Do Kalisza przyjechał również klub kibica z Wieliczki, więc rywalizacja toczyła się również między kibicami na trybunach.