Energa MKS Kalisz pokonała Piotrkowianina. Marek Szpera bohaterem meczu. ZDJĘCIA

Piłkarze ręczni Energa MKS Kalisz od wygranej rozpoczęli rozgrywki w nowym sezonie PGNiG Superligi. Kaliszanie we własnej hali pokonali Piotrkowianina Piotrków Trybunalski, ale zwycięstwo nie przyszło im łatwo. Bohaterem spotkania został Marek Szpera, który zdobył decydująca bramkę w ostatnich sekundach.

Mecz pomiędzy Energą MKS Kalisz a Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski okazał się niezwykle zacięty. Pierwsza połowa należała do kaliszan, którzy wypracowali sobie kilku bramkową przewagę. Po zmianie stron szybko ja jednak stracili i mecz toczył się cios za cios. Na dwadzieścia sekund przed końcem na tablicy wyników widniał remis 26:26. Wtedy Patrik Liljestrand, szkoleniowiec Energi MKS poprosił o przerwę na żądanie. Bohaterem ostatniej akcji został rozgrywający MKS-u Marek Szpera, który w swoim stylu rzutem z biodra pokonał bramkarza rywali. Podopieczni Bartosza Jureckiego mieli jeszcze kilka sekund na doprowadzenie do remisu i serii rzutów karnych, ale nie wykorzystali oni swojej szansy.

- Super, że wyszła ta ostatnia akcja i tyle. Myślę, że to zwycięstwo nam się należało. Dużo sił nas kosztował ten mecz. Cieszymy się ze zwycięstwa, bo w tym sezonie liga będzie bardzo wyrównana i każdy może się znaleźć w czołowej ósemce - powiedział Marek Szpera, rozgrywający Energi MKS Kalisz.

- Udało się obronić ostatnią piłkę i to najważniejsze. Było trochę nerwowości w końcówce. Troszkę nieskutecznie zagraliśmy w drugiej połowie, popełniliśmy też więcej błędów w obronie. Najważniejsze jednak, że wygraliśmy - powiedział po meczu Krzysztof Misiejuk, obrotowy Energi MKS Kalisz.

Energa MKS Kalisz - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 27:26 (15:12)

Energa MKS: Krekora, Zakreta, Liljestrand - Drej 4, M. Pilitowski 1, Szpera 5, Bożek, Misiejuk 2, Gąsiorek 2, Galewski, Klopsteg 2, Kamyszek, K. Pilitowski, Kniazeu 10, Krytski, Maliarevych 1

Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]