Energa MKS Kalisz pokonała Stal Mielec. Łukasz Zakreta zatrzymał "Czeczeńców"

Energa MKS Kalisz pokonała Stal Mielec
Energa MKS Kalisz pokonała Stal Mielec Aleksandra Jabłońska
Drugą z rzędu wygraną zanotowali piłkarze ręczni Energa MKS Kalisz. Podopieczni Patrika Liljestranda pokonali na wyjeździe Stal Mielec 24:19. Bohaterem meczu był Łukasz Zakreta, który w całym spotkaniu bronił z blisko 50-procentową skutecznością.

Kaliszanie bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie w Mielcu. Po niespełna dziesięciu minutach prowadzili 5:0, a w bramce rewelacyjnie spisywał się Łukasz Zakreta, który wybronił między innymi dwa rzuty karne rywali. Ostatecznie do przerwy kaliski bramkarz zanotował aż 58-procentową skuteczność. W całym spotkaniu Zakreta wybronił 14 z 30 rzutów rwali, co dało mu 47-proc. skuteczności. W ataku bardzo dobrze spisywał się Marek Szpera, który nie tylko precyzyjnie obsługiwał kolegów podaniami, ale zaaplikował rywalom sześć bramek.

Dzięki zwycięstwu w Mielcu, zespół Energa MKS Kalisz wciąż liczy się w walce o fazę play-off. Do ósmego Piotrkowianina (ma rozegrany jeden mecz mniej) traci pięć punktów. Najbliższa okazja do poprawienia swojego dorobku podopieczni Patrika Liljestranda będą mieli 17 lutego, kiedy podejmować będą Chrobrego Głogów.

SPR Stal Mielec - Energa MKS Kalisz 19:24 (8:12)

Stal: Wiśniewski, Witkowski - Wilk 6, Krępa 4, Kowalczyk 3/3, Mochocki 3, Dutka 1, Rutkowski 1, Skuciński 1, Grzegorek, Janyst, Krupa, Miedziński, Sarajlić, Wypych

Energa MKS: Zakreta, Potocki - Szpera 6, Kniaziew 5, Czerwiński 3, Adamski 2, Drej 2, Krycki 2, Bałwas 1, Klopsteg 1, Kwiatkowski 1, Pilitowski 1, Bożek, Wojdak

Tańcząca ośmiornica w Australii. Zwierzę podpłynęło do nurków w nocy i zaczęło pląsać z własnym cieniem