Energa MKS Kalisz pokonuje KPR Legionowo! [FOTO]

Energa MKS Kalisz lepsza od KPR Legionowo
Energa MKS Kalisz lepsza od KPR Legionowo Karina Zachara
Energa MKS Kalisz pokonała 27:25 KPR Legionowo. O wyniku zadecydowała pierwsza połowa, wysoko wygrana przez gospodarzy

Kaliszanie zaczęli znakomicie, bo w 5. minucie prowadzili 3:0. Potem nie było gorzej i nawet, gdy akcje Energi MKS nie kończyły się bramką, to potem miejscowi skutecznie zatrzymywali ataki KPR. Znakomicie bronił Edin Tatar. W 14 minucie było już 7:2 i trener gości poprosił o przerwę. Gdy w 24 minucie po raz czwarty trafił Arkadiusz Galewski miejscowi gromili gości 14:4! W Enerdze MKS skuteczniejszy był jedynie Kirył Kniazeu, który trafił w sumie 10 razy! W efekcie awansował na pierwsze miejsce klasyfikacji najlepszych strzelców w grupie pomarańczowej.

W drugiej połowie goście wzięli się za odrabianie strat, ale wolno im to szło. Szansę mieli w 53 minucie, kiedy na tablicy było 25:20 i mieli piłkę. MKS obronił i znów trafił niezawodny Kniazeu. Kaliszanie utrzymali przewagę 6 punktów do 57 minuty. Potem cztery razy z rzędu trafili legionowianie, ale na dogonienie Energi MKS nie mieli już czasu.