Energa MKS Kalisz uległ we własnej hali Zagłębiu Lubin i wciąż jest bez punktów [FOTO]

Energa MKS Kalisz - Zagłębie Lubin
Energa MKS Kalisz - Zagłębie Lubin Andrzej Kurzyński
W trzeciej kolejce PGNiG Superligi zespół Energa MKS Kalisz przegrał we własnej hali z Zagłębiem Lubin 29:27. Kaliszanie wciąż pozostają bez punktów w tym sezonie.

Dobra postawa w dwóch pierwszych meczach sezonu piłkarzy ręcznych Energa MKS Kalisz rozbudziła nadzieje kibiców na pierwsza wygraną. Taki też był plan zespołu. Początek spotkania był wyrównany, ale po kilkunastu minutach gry gospodarzom udało się wyjść na prowadzenie 10:6. Szybko jednak roztrwonili tę przewagę.

- Wyszliśmy na cztero bramkowe prowadzenie i je oddaliśmy, choć w takim momencie można było już mecz kontrolować. Przeciwnik nas doszedł i połowa skończyła się remisem. Poza tym nie zafunkcjonowała w ogóle bramka. Bramkarze bronili na bardzo słabym procencie - mówi Paweł Rusek, trener Energa MKS Kalisz.

W końcówce spotkania kaliszanie próbowali jeszcze gonić wynik, ale przeciwnicy zagrali mądrze i kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Lubinianie odskoczyli na trzy bramki i chwilę później mogli fetować wygraną.

- Jest nam bardzo przykro. Możemy jedynie przeprosić tak licznie zgromadzonych kibiców. Też liczyliśmy na zwycięstwo - dodaje szkoleniowiec Energi MKS-u.

W czwartej serii spotkań Energa MKS Kalisz zmierzy się w piątek, 21 września ze Stalą Mielec.

Energa MKS Kalisz - Zagłębie Lubin 27:29 (14:14)

Energa MKS: Zakreta, Padasinau - Drej 9, Szpera 5, Pilitowski 4, Kniazeu 2, Bałws 3, Krytski 3, Adamczak Piotr 1, Kwiatkowski, Misiejuk, Bożek.

Zagłębie: Skrzyniarz, Małecki - Moryń 6, Kużdeba 6, Dudkowski 5, Szymyślik 3, Pawlaczyk 2, Mrozowicz 2, Stankiewicz 1, Pietruszko 1, Marciniak 1, Kupiec 1, Dawydzik 1.

Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]