Energa MKS Kalisz znów lepsza od SPR Stali Mielec. ZDJĘCIA

Energa MKS Kalisz - Stal Mielec
Energa MKS Kalisz - Stal Mielec Andrzej Kurzyński
Piłkarze ręczni Energa MKS Kalisz odnieśli dziewiątą wygraną w sezonie. W czternastej serii PGNiG Superligi pokonali we własnej hali SPR Stal Mielec 26:20 (8:12)

W pierwszym starciu obu zespołów w obecnych rozgrywkach, kaliszanie zwyciężyli zaledwie jedną bramką. Zespół Stali liczył więc na udany rewanż w Kaliszu. Mielczanie jechali podbudowani okazałą wygraną z Gwardią Opole, brązowymi medalistami poprzedniego sezonu.

Początek spotkania to bardzo słaba gra gospodarzy, który na pierwsze trafienie musieli czekać aż do dwunastej minuty. Wtedy to bramkę z rzutu karnego zdobył Paweł Gąsiorek. Do przerwy kaliszanie zaliczyli jeszcze tylko siedem trafień. Rywale mieli na koncie dwanaście bramek. Pamiętając poprzednie spotkania, w których podopieczni Patrika Liljestrada notowali znacznie słabsze drugie połowy, licznie zgromadzeni kibice w hali Arena Kalisz mogli mieć obawy o losy spotkania.

Po zmianie stron gospodarze ruszyli jednak do odrabiania strat notując w pierwszym kwadransie serię 10:2. Stal próbowała nawiązać walkę, ale na niewiele się to zdało. Kaliszanie zwyciężyli 26:20. Spora w tym zasługa Łukasza Zakrety, który bronił z 45-procentową skutecznością. Najlepszy mecz w sezonie rozegrał Paweł Gąsiorek, który był najskuteczniejszym strzelcem Energi MKS Kalisz.

- We wszystkich meczach w pierwszej rundzie to pierwsze połowy były koncertowe. Trochę źle weszliśmy w ten mecz, trochę ospale. W drugiej połowie odrabialiśmy straty i wyszliśmy na prowadzenie. Ciężki mecz dla nas ponieważ mamy dużo kontuzji. Mamy krótką ławkę, ale daliśmy radę i trzy punkty zostają w Kaliszu - powiedział Paweł Gąsiorek, skrzydłowy Energi MKS Kalisz.

Mecz przeciwko Stali Mielec miał szczególny wymiar dla Marka Szpery, byłego zawodnika mieleckiego klubu, a obecnie rozgrywającego Energi MKS Kalisz. Zawodnik został uznany jednym z najlepszych w historii klubu, który właśnie świętuje swoje 80-lecie.

- Czasy spędzone w Mielcu będę wspominał do końca życia bardzo dobrze. Widać, że o mnie też tam pamiętają. Chłopaków z którymi tam grałem jest coraz mniej, ale bardzo ten zespół lubię, żywię do niego szacunek. Widać to było na boisku - dodał Marek Szpera.

Energa MKS Kalisz - Stal Mielec 26:20 (8:12)

Energa MKS: Zakreta, Krekora, Liljestrand - Gąsiorek 7, Szpera 5, Kamyszek 5, M. Pilitowski 3, Drej 2, Krytski 2, Misiejuk 2, Klopsteg, Bożek, Galewski.

SPR Stal: Andelic, Witkowski, Wiśniewski - Wojdak 2, Dutka, Valyntsau 8, Kornecki 4, Ćwięka, Olszewski, Chodara, Skuciński, Janyst 3, Krupa 1, Krępa 2, Grzegorek, Jędrzejewski