Jacek Czaplewski
Anglia o bramkę lepsza od Chorwacji. Piłkarze klęknęli przed meczem
Anglia o bramkę lepsza od Chorwacji. Piłkarze klęknęli przed meczem AFP/East News
Euro 2020. Anglia rozpoczęła turniej zgodnie z planem. Na Wembley w Londynie wygrała z Chorwacją 1:0. Po przerwie trafił Raheem Sterling.

Euro 2020: Anglia - Chorwacja 1:0 (13.06.2021)

Anglia zaczęła mecz z animuszem. Szybko i na długo zameldowała się pod polem karnym Chorwacji, ale zabrakło jej konkretów. W bodaj najlepszej okazji przed przerwą Phil Foden obił słupek. Z kolei po wydawało się precyzyjnym rzucie wolnym Kierana Trippiera piłkę w murze odbił głową Ivan Perisić.

Mecz na Wembley toczył się w upale. W chwili rozpoczęcia gry termometry w Londynie wskazywały nawet 27 stopni Celsjusza. Z czasem tempo więc spadło i gra się wyrównała.

W drugiej połowie Anglia wróciła do dobrej gry z początku spotkania. W 57 minucie dopięła swego. Dobrze dysponowany Kalvin Phillips (klubowy kolega Mateusza Klicha z Leeds) przedarł się w gąszczu rywali, po czym odegrał do lepiej ustawionego Raheema Sterlinga. Skrzydłowy już w szesnastce dopełnił formalności. To jego 13. bramka 17 ostatnich spotkaniach dla reprezentacji (ma też 3 asysty).

Chorwacja mogła szybko doprowadzić do wyrównania, ale z bliskiej odległości pomylił się Ante Rebić.

Piłkarz meczu: Kalvin Phillips