Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Filharmonia Kaliska. Koncert "In Paradisum - za tych, którzy odeszli w nieznany świat"

Bartłomiej Hypki
Bartłomiej Hypki
Koncert "In Paradisum" odbędzie się w kościele garnizonowym
Koncert "In Paradisum" odbędzie się w kościele garnizonowym Arch. M. Kurzajczyk
Filharmonia Kaliska zaprasza na koncert "In Paradisum - za tych, którzy odeszli w nieznany świat". Odbędzie się on w piątek, 5 listopada o godz. 19:30 w kościele garnizonowym w Kaliszu.

W koncercie wezmą udział soliści: sopranistka Małgorzata Trojanowska i baryton Piotr Halicki. Całości dopełni Chór Kameralny WPA UAM w Kaliszu przygotowany przez Beatę Szymańską.

W programie znajdą się XL Symfonia g-moll KV 550 Wolfganga Amadeusza Mozarta i Requiem op.48 Gabriela Fauré.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie filharmonii od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00, lub online na stronie www.filharmoniakaliska.pl.

Małgorzata Trojanowska
Ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Wydział Instrumentalno - Pedagogiczny w Białymstoku. W 2008 roku ukończyła dyrygenturę chóralną, w 2011 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem w klasie śpiewu solowego prof. Ewy Iżykowskiej. Warsztat wokalny kształciła również podczas kursów z wybitnymi śpiewakami, m.in. A. Garancią, O. Pasiecznik, I. Kłosińską, M. Rzepką. Jest laureatką wielu konkursów wokalnych, stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010/11), Prezydenta Miasta Ełku (2020, 2021), Marszałka Województwa Podlaskiego (2021).

Od 2007 roku współpracuje z Zespołem Muzyki Dawnej Diletto Anny Moniuszko, z którym wykonała wiele dzieł oratoryjnych i operowych. Współpracowała ze znakomitymi zespołami i dyrygentami: W. Kłosiewiczem, K. Garstką w Polskiej Operze Królewskiej, M. J. Błaszczykiem, B. Akiki, R. Kłoczko (Opera i Filharmonia Podlaska), J. Salwarowskim (Filharmonia Częstochowska), Cz. Grabowskim (Filharmonia Zielonogórska), J. Swobodą (Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze), J. M. Zarzyckim (Filharmonia Kameralnej w Łomży), P. Wijatkowskim (orkiestra UMFC), A. Klockiem (Filharmonia Kaliska, Częstochowska), M. Kluczyńską (orkiestra UMFC oraz TW – ON), Z. Gracą, A. Sosnowskim (Białoruś), M. Wolińską, N. Athineosem (Brandenburska Orkiestra Państwowa). Gości na festiwalach muzycznych w całej Polsce.

Piotr Halicki
Urodził się w Warszawie w roku 1985. Naukę śpiewu rozpoczął w klasie Romana Węgrzyna w szkole muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W latach 2005 do 2007 współpracował z Chórem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie pod dyrekcją ks. prof. Kazimierza Szymonika. Od 2007 do 2012 roku był studentem wokalistyki w klasie prof. Ewy Iżykowskiej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Od 2011 roku był uczestnikiem Akademii Operowej działającej przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. Jeszcze w trakcie studiów wykonywał takie partie jak: Jontek w Halce Wileńskiej Moniuszki (ON-TW Warszawa), Marcello w La Boheme Pucciniego(UMFC Warszawa), Guglielmo w Cosi fan tutte(PWST Kraków). W 2011 roku miał również zaszczyt pracować w zastępstwie(cover) Mariusza Kwietnia w partii Don Giovanni’ego w Operze Narodowej – Teatrze Wielkim w Warszawie. W sierpniu 2012 roku rozpoczął współpracę z Teatrem Wielkim w Łodzi debiutując partią Scarpii w Tosce Pucciniego. Śpiewał pod batutą Tadeusza Kozłowskiego, w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego oraz Janiny Niesobskiej. Kreował tam również postać Lorda Rocheforta w operze Anna Bolena pod batutą Eraldo Salmieriego w przedstawieniach premierowym z okazji inauguracji dużej sceny Łódzkiego Teatru Wielkiego w 2013 roku. W tym samym roku zadebiutował na scenie Warszawskiej Opery Kameralnej jako Guglielmo w Cosi fan tutte W.A.Mozarta pod batutą Rubena Silvy w reżyserii Marka Weissa. Również 2013 roku debiutował w partii Tarquiniusa w operze Gwałt na Lukrecji Benjamina Brittena.

Współpracował z takimi dyrygentami jak Tadeusz Kozłowski, Ruben Silva, Zbigniew Graca, Eraldo Salmieri, Jerzy Salwarowski, Jan Ślęk, Tomasz Tokarczyk, Sławomir Chrzanowski, Grzegorz Brajner, Marta Kluczyńska, Aleksander Sosnowski, Andriey Yurkievich.

Chór Kameralny WPA UAM W Kaliszu
Chór Kameralny Wydziału Pedagogiczno–Artystycznego w Kaliszu, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu powstał w 1996 roku, a jego założycielką i dyrygentką jest Beata Szymańska. Zespół tworzą studenci i absolwenci kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Chór koncertuje zarówno w kraju jak i za granicą (Niemcy, Włochy, Szwecja, Macedonia, Hiszpania, Rumunia). Bierze czynny udział w festiwalach i konkursach zdobywając liczne nagrody, a także w wydarzeniach akademickich. Reprezentuje miasto Kalisz na arenie międzynarodowej uczestnicząc w wydarzeniach miast partnerskich. Chór specjalizuje się w wykonawstwie współczesnej muzyki chóralnej, chętnie również sięga po utwory innych epok muzycznych. Zespół wielokrotnie współpracował z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej wykonując m.in. utwory W.A. Mozarta, J.S. Bacha, G.G. Gorczyckiego, W. Kilara, Z. Preisnera. Chór nagrał płytę z kolędami, Koncert „Agnus Dei” op. 167 na fagot i chór mieszany a cappella - Egila Hovlanda (prawykonanie polskie) – wraz z Nikodemem Antosikiem (fagocistą Filharmonii Kaliskiej) oraz „Da Pacem”- Michaela Villmowa – utwór na chór, saksofon, perkusję i organy (prawykonanie polskie). W 2017 roku chór otrzymał tytuł Zasłużony dla Miasta Kalisza, a dyrygentka nagrodę Miasta Kalisza.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto