Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Filharmonia Kaliska. W piątek koncert młodych wirtuozów

BH
Filharmonia Kaliska. W piątek koncert młodych wirtuozów
Filharmonia Kaliska. W piątek koncert młodych wirtuozów Filharmonia Kaliska
Już 10 maja Filharmonia Kaliska zaprasza na koncert „Młodzi wirtuozi”, podczas którego zaprezentują się młodzi i uzdolnieni muzycy. Bilety w cenie 40- i 30 zł, a melomani do lat 18 - 10 zł. Rezerwacja pod numerem telefonu 62 757 07 48.

Podczas koncertu usłyszymy Koncert na flet, harfę i orkiestrę smyczkową op. 59 Stefana Bolesława Poradowskiego, Koncert fortepianowy nr 1 g-moll op. 25 Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego oraz Koncert wiolonczelowy h-moll op. 104 Antonína Dvořáka. Przed publicznością zaprezentują się: Adrianna Mętel (flet), Adrian Nowak (harfa), Łukasz Dziedziak (wiolonczela), Filip Pinczewski (fortepian) w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka.

Łukasz Dziedziak - absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu w klasie wiolonczeli mgr Joanny Bary. Ukończył studia licencjackie z wyróżnieniem na Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie dr Tomasza Lisieckiego i dr hab. Macieja Mazurka. Obecnie odbywa studia magisterskie w Conservatorio di musica „Claudio Monteverdi” w Bolzano w klasie prof. Roberto Traininiego. Laureat konkursów wiolonczelowych, w tym zdobywca 3 nagrody ex aequo na X Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym im. Dezyderiusza Danczowskiego w Poznaniu w 2017 roku. Stypendysta Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury w 2019 roku, oraz fundacji Pro Cello w latach 2014 i 2016. Brał udział w wielu projektach, między innymi w nagraniu płyty: Mieczysław Weinberg Piano&Chamber Works. Uczestniczył w międzynarodowych kursach mistrzowskich w Polsce i za granicą u profesorów: Andrzeja Orkisza,Tomasza Strahla, Kazimierza Michalika, Markusa Nyikosa, Alexandra Geberta, Aleksandra Neustroeva, Denisa Severina i Roberto Traininiego.

Adrianna Mętel - flet, Adrian Nowak - harfa. Duet powstał w roku 2015 w Krakowie. Oboje są absolwentami Akademii Muzycznej w Krakowie. Od momentu powstania duet gości na scenach w Polsce i za granicą stale rozwijając swój warsztat i repertuar. Kształcił się między innymi u: Florence Sitruk, Łukasza Długosza, Ireny Czubek-Davidson, Margit Schellenberger i innych.
Duet wielokrotnie koncertował między innymi z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Krakowie oraz dawał recitale kameralne. W roku 2017 artyści zadebiutowali podczas V Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego EMANACJE organizowanego przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Stale współpracują z kompozytorami i dyrygentami (Karol Osman, Michał Lazar, António Breitenfeld Sá-Dantas itd.) dokonując prawykonań utworów kameralnych i orkiestrowych.
Przyjaźń, niezwykła charyzma i wspólna pasja odzwierciedla się w ich muzyce - która intryguje i obezwładnia. Bogaty i zróżnicowany repertuar (od baroku po muzykę współczesną) pozwala artystom na żywą działalność koncertową.
Adrianna Mętel ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie pod kierunkiem dr Agaty Kielar-Długosz i otrzymała dyplom licencjacki w roku 2016. Swoją edukację kontynuowała na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. Krzysztofa Langmana. Obecnie studiuje w klasie fletu ad. dr Agaty Kielar-Długosz oraz ad. dr Łukasza Długosza na tej samej uczelni. Otrzymała II nagrodę w konkursie "Citta di Barletta 2015" we Włoszech, I nagrodę z zespołem "International Trio" w konkursie "Citta di Barletta 2015" we Włoszech, III nagrodę "eMuse Online Music Competition 2015", wyrżienie w Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Muzycznej w Przemyślu 2016, II nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Muzycznej w Michałowicach 2016, Grand Prix nagrodę z zespołem "The Torrence Trio" w Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Muzycznej w Michałowicach 2016, I nagrodę w konkursie "Artem Cameralem Promovere" w Mielcu w 2017 roku.

Adrian Nowak – Edukację muzyczną rozpoczął w wieku lat 18 pod okiem Joanny Supranowicz – harfistki Filharmonii Podkarpackiej. Aktualnie jest studentem Akademii Muzycznej w Krakowie, na wydziale instrumentalistyki w klasie harfy, pod kierunkiem prof. Florence Sitruk i dr Ireny Czubek-Davidson. Swój warsztat doskonali również w klasie prof. Margit Süs-Schellenberger w Universität für Musik und darstellende Kunst w Graz (Austria) oraz prof. Marii Graf w Hochschule für Musik „Hanns Eisler” w Berlnie (Niemcy).
Absolwent wielu kursów mistrzowskich m.in. VII Międzynarodowego Mistrzowskiego Kursu Interpretacji Muzyki Harfowej w Warszawie oraz Kursu MEISTERKURSE – Musik Forum Sachrang (prof. Margit Süs-Schellenberger). Podczas kursów współpracował między innymi z: Isabelle Moretti (Francja), Rita Costanzi (USA/Kanada), Arianna Savall (Hiszpania), Tomina Parvanova (USA), Katerina Kitsou (Greece), Elżbieta Szmyt (Polska/USA), Joanna Kozielska (Polska/Francja), Agnieszka Gralak (Polska/Niemcy). Laureat prestiżowych konkursów muzyki solowej i kameralnej. Uczestniczy w wielu warsztatach i koncertach orkiestrowych takich jak International Lutosławski Youth Orchestra (Szczecin), BISYOC - Intercultural Youth Orchestra Exchange (Anglia).

Filip Pinczewski. Urodzony w 1993 w Kaliszu. Absolwent Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Jadwigi Kaliszewskiej , obecnie student fortepianu w klasie profesora Manfreda Wagner- Artzta i kompozycji profesora Martina Lichtfussa na Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu. Laureat nagród na konkursach kompozytorskich i pianistycznych. Do jego osiągnięć należą między innymi: Nagroda Specjalna na Uczniowskim Forum Muzycznym w Warszawie, II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. W. Landowskiej w Warszawie, czy prestiżowe wyróżnienie „Distinguished Musician” na międzynarodowym konkursie IBLA Grand Prize we Włoszech. Filip Pinczewski regularnie działa na rzecz propagowania kultury. Jako animator życia muzycznego jest współinicjatorem dwóch serii koncertów, odbywających się na terenie Wielkopolski: "Otwórzmy się na muzykę nową" oraz" Studenckie Kwadranse Muzyczne". W ramach dotychczasowej działalności muzycznej koncertował i miał wykonania w wielu krajach Europy: Polska, Norwegia, Islandia, Malta, Łotwa, Węgry, Włochy, Austria oraz Niemcy. Pracę kompozytorską łączy z karierą pianistyczną
prezentując, oprócz klasycznego repertuaru muzyki fortepianowej i kameralnej, własne kompozycje, a także dokonując prawykonań utworów najnowszych- w tym jemu dedykowanych. W 2018 ukazała się solowa płyta pianisty obejmująca dzieła Johanna Sebastiana Bacha. Sponsorem nagrania jest Fundacja Piotra Klera wspierająca młodych pianistów, której od 2017 jest stypendystą.


Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]
lub zostaw nam wiadomość na facebooku

od 7 lat
Wideo

Zmarł wybitny poeta Ernest Bryll

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto