Finał Okręgowego Pucharu Polski. KKS Kalisz rozgromił 6:0 Jarotę Jarocin i zdobył puchar na własność ZDJĘCIA, WIDEO

Finał Okręgowego Pucharu Polski. KKS Kalisz rozgromił 6:0 Jarotę Jarocin i zdobył puchar na własność Mariusz Kurzajczyk
W rozgrywanym na Stadionie Miejskim w Kaliszu finale Okręgowego Pucharu Polski KKS Kalisz 6:0 zwyciężył Jarotę Jarocin i zdobył to trofeum na własność. Losy spotkania zostały rozstrzygnięte już do przerwy, po dwóch golach Huberta Antkowiaka i dwóch... samobójczych. 6:0 to najwyższa w ponad 40-letniej historii wygrana w finale OPP.

W 5 minucie po faulu na Ivanie Gonzalezie arbiter podyktował rzut karny, który wykorzystał Antkowiak. Trzy minuty później Robert Tunkiewicz dośrodkował z rzutu wolnego, podanie przedłużył głową Mateusz Żytko, a Antkowiak podwyższył na 2:0. Kaliszanie nadal atakowali i często strzelali na bramkę Jaroty. Szczęścia próbowali m.in. Tunkiewicz i dwa razy Todor Trayanov. Wreszcie po rzucie rożnym Tunkiewicza rozpaczliwie interweniujący bramkarz Jaroty wbił piłkę do własnej bramki. Po pięciu minutach Mateusz Żebrowski podał w pole karne do Gonzaleza, ale kaliskiego napastnika uprzedził samobójczym wślizgiem Alan Janowski .
Po przerwie Tunkiewicz popisał się idealnym, prostopadłym podaniem ze środka boiska, Antkowiak znalazł się sam na sam z bramkarzem Jaroty i nie zmarnował okazji. 5:0!
Potem trener Dariusz Marzec zdjął z boiska głównych bohaterów meczu, oszczędzając ich przed ligową potyczką z Pogonią II Szczecin, ale nadal przeważali kaliszanie. Celnych strzałów i okazji bramkowych było już jednak znacznie mniej. W 70 minucie strzał Gonzaleza z kilku metrów obronił Kubiak. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Patryk Jarantowicz i tym samym najwyższa w historii wygrana w finale Okręgowego Pucharu Polski stała się faktem.
MVP spotkania został oczywiście Hubert Antkowiak.

KKS Kalisz – Jarota Jarocin 6:0 (4:0)
1:0 Hubert Antkowiak 5, 2:0 Hubert Antkowiak 8, 3:0 Bartosz Kubiak 28, samobójcza, 4:0 Alan Janowski 37, 5:0 Hubert Antkowiak 52, 6:0 Patryk Jarantowicz 90+3.
KKS: Adam Wasiluk – Patryk Palat, Marcin Lis, Mateusz Żytko, Nikodem Fiedosewicz (78 Damian Ślesicki) - Mateusz Żebrowski (57 Patryk Jarantowicz), Todor Trayanov (81 Ernest Dzięcioł), Pavlo Hordiichuk, Robert Tunkiewicz (60 Mateusz Gawlik), Ivan Vidal Gonzalez (74 Mateusz Stefaniak), Hubert Antkowiak (65 Tomasz Owczarek).
Jarota: Bartosz Kubiak – Jędrzej Ludwiczak (81 Piotr Stachowiak), Krzysztof Matuszak, Patryk Kieliba, Piotr Skokowski, Alan Janowski, Mikołaj Łopatka, Beniamin Wrembel (65 Miłosz Kowalski), Adam Męcfel, Dawid Idzikowski, Jakub Nowak.