Garbarnia Kraków - KKS Kalisz. Piąty mecz z rzędu kaliszan bez zwycięstwa! ZDJĘCIA, FILM

KKS Kalisz ma nowego trenera, ale nadal nie wygrywa meczów. Tym razem podopieczni Bogdana Zająca przegrali na wyjeździe z Garbarnią Kraków, która dzięki zdobytym trzem punktom przeskoczyła ich w tabeli. Strefa spadkowa jest tuż tuż...

Garbarnia Kraków - KKS Kalisz. Piąty mecz z rzędu kaliszan bez zwycięstwa!

W pierwszych minutach kaliszanie mogli zdobyć gola po strzale Daniela Kamińskiego, ale Dorian Frątczak zdołał sparować piłkę. Także miejscowi mieli swoje sytuacje. Bartłomiej Korbecki zdołał uwolnić się spod opieki obrońców i celnie uderzył, ale Maciej Krakowiak nie dał się zaskoczyć.

W 27 minucie kaliski bramkarz nie miał szans, gdy po prostopadłym podaniu z połowy Garbarni Korbecki był szybszy od trzech obrońców, znalazł się w sytuacji "sam na sam" z Krakowiakiem, ograł go i trafił do pustej bramki.

Co z tego, że goście rzucili się do odrabiania strat, skoro krakowianie mieli kolejne okazje bramkowe. Krakowiak m.in. obronił strzał głową Mateusza Bartkowa.

Po przerwie groźnie uderzył Korbecki, ale Krakowiak nie dał się zaskoczyć. W 61 minucie musiał jednak wyciągać piłkę z siatki po płaskim uderzeniu Michała Kleca zza pola karnego i było 2:0.

Kaliszanie po chwili odpowiedzieli golem Mateusza Majewskiego, przejęli inicjatywę i uparcie dążyli do remisu. Tymczasem w 79 min celnie uderzył z dystansu Wojciech Słomka i było po meczu.

Garbarnia Kraków - KKS 1925 Kalisz 3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Bartłomiej Korbecki 27, 2:0 Michał Klec 61, 2:1 Mateusz Majewski 65, 3:1 Wojciech Słomka 79.
arbarnia Kraków: Dorian Frątczak – Bartłomiej Purcha, Mateusz Bartków, Donatas Nakrošius, Daniel Morys – Michał Feliks (90. Dawid Malik), Mateusz Duda (81. Kacper Laskoś), Kacper Duda (81. Jakub Kuczera), Wiktor Szywacz, Bartłomiej Korbecki (74. Wojciech Słomka) – Michal Klec (90. Grzegorz Marszalik).
KKS Kalisz: Maciej Krakowiak – Przemysław Stolc (46. Bartłomiej Putno), Bartosz Waleńcik (80. Bartłomiej Maćczak), Filip Kendzia, Mateusz Gawlik, Jakub Staszak – Nikodem Zawistowski (64. Piotr Giel), Andrzej Kaszuba (64. Toni Segura), Michał Borecki, Daniel Kamiński (46. Karol Smajdor) – Mateusz Majewski.
Żółte kartki: Purcha, Frątczak, Nakrošius (Garbarnia) i Waleńcik, Gawlik, Kaszuba, Majewski (KKS).