Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gmina Lisków w statystykach. Spadła liczba mieszkańców. Urodziło się 52 dzieci

OPRAC.:
Ewelina Samulak-Andrzejczak
Ewelina Samulak-Andrzejczak
SAKO
Tradycyjnie już początek roku kalendarzowego to czas demograficznych bilansów i podsumowań. Podsumowanie minionego roku przygotował również Urząd Gminy Lisków. Ilu liczy mieszkańców? Ile dzieci się urodziło i jakie imiona im najczęściej nadawano? Sprawdźcie.

Liczba mieszkańców Gminy Lisków na koniec 2022 roku wynosiła 5.144 osób. Pod względem płci w gminie Lisków dominują kobiety, których jest 2.664 (51,8%), mężczyźni stanowią liczbę 2.480 (48,2%) i jest ich mniej od kobiet o 184 osoby. W porównaniu do roku 2021 liczba mieszkańców zmniejszyła się o 38 osób.

- Na spadek liczby mieszkańców wpłynęła głównie różnica między liczbą urodzeń i zgonów. Więcej ludzi umiera, niż się rodzi. Nasza społeczność podobnie, jak w wielu krajach Europy – starzeje się – uzasadnia Urząd Gminy w Liskowie.

Wg stanu na dzień 31 grudnia 2022 r. na terenie Gminy Lisków zameldowanych było na pobyt czasowy 49 osób z innych gmin, w tym 8 cudzoziemców.

Ruch meldunkowy w 2022 roku na terenie gminy Lisków:

  • zameldowało się na pobyt stały - 37 osób (z innych gmin)
  • wymeldowało się z pobytu stałego - 50 osób;
  • przemeldowało się na pobyt stały (w obrębie naszej gminy) - 13 osób;
  • na pobyt czasowy zameldowało się – 50 osób (w tym 32 cudzoziemców, głównie obywateli: Ukrainy, Mołdawii, Nepalu, Gruzji, Niemiec i Filipin).

Czytaj także:

Dzieci urodzone w gminie Lisków w 2022 roku

W roku 2022 urodziło się 52 dzieci: 29 dziewczynek i 23 chłopców. Najczęściej nadawanymi imionami żeńskimi były: Iga, Barbara, Maria. Z kolei wśród chłopców popularnym imieniem był Aleksander, Antoni., Leon i Stanisław.

Aktualnie najstarsza mieszkanka Gminy Lisków ma ukończone 101 lat życia. Natomiast “Osiemnastkę” obchodziły 62 osoby (rocznika 2004) - mieszkańcy naszej gminy.

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Liskowie w 2022 roku zarejestrowano 19 aktów małżeństwa, w tym 12 ślubów konkordatowych, 6 ślubów cywilnych oraz 1 transkrypcja.

Kolejnym miłym wydarzeniem w naszej Gminie był jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego zorganizowany dla 11 par małżeńskich, które zawarły związek małżeński w roku 1972. Jubilaci w liczbie 22 osoby zostali uhonorowani Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

W 2022 roku zmarło 73 mieszkańców gminy, w tym 41 mężczyzn oraz 32 kobiety. Sytuacja ta spowodowała ujemny przyrost naturalny, liczba urodzeń była mniejsza o 21 osób w porównaniu z liczbą zgonów.

W ubiegłym roku zarejestrowano w tutejszym USC także zdarzenia, które miały miejsce poza granicami Polski tj. 1 akt urodzenia dziecka (Niemcy), 1 akt małżeństwa (Dania) oraz 1 akt zgonu (Niemcy).
Ponadto w związku z konfliktem zbrojnym na Ukrainie nadano numery PESEL dla 157 osób ze statusem UKR, w tym także utworzono dla nich 68 profili zaufanych.

ZOBACZ TAKŻE:

Aby zobaczyć, jakie imiona nadawano chłopcom w Kaliszu w 2022 roku przesuwaj strzałkami kolejnej zdjęcia w naszej galerii.

Najpopularniejsze imiona nadawane chłopcom w Kaliszu w 2022 roku

Aby zobaczyć, jakie imiona dla dziewczynek były wybierane najczęściej przesuwaj strzałkami kolejne zdjęcia.

Najpopularniejsze imiona nadawane dziewczynkom w Kaliszu w 2022 roku

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto