Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Goliszew. Uczniowie wystawili własną sztukę teatralną

Elżbieta Bielewicz
Uczniowie z Goliszewa wystawili sztukę teatralną
Uczniowie z Goliszewa wystawili sztukę teatralną Nasze Kaliskie
Uczniowie klasy V ze Szkoły Podstawowej w Goliszewie wystawili sztukę teatralną pt. „Babcia, dziadek i wnuczęta”. Spektakl był zwieńczeniem projektu promującego kulturę „Muzycznie, baletowo, teatralnie, czyli bardzo kulturalnie”, realizowanego przez Stowarzyszenia Nasze Kaliskie.

Inscenizacja była rezultatem warsztatów teatralnych prowadzonych przez instruktorę, Marię Bednarczyk- Antczak oraz nauczycielkę języka polskiego Alicję Łuczak, która jednocześnie była autorką całego projektu oraz programu teatralnego „Teatr w szkole – szkoła w teatrze”.

- Chcieliśmy stworzyć coś własnego, oryginalnego i uniwersalnego, treści adresowane do trzech pokoleń i wpisane w święto babć i dziadków. Jednocześnie całe przedsięwzięcie doskonale uzupełnia realizację programów dydaktycznych. Uczniowie sami wykonali afisze, zaproszenia, pisali recenzję spektakli, słuchali muzyki, pomagali przy tworzeniu dekoracji – mówi Alicja Łuczak. - Muzykę do spektaklu skomponował Tomasz Smoliński, a scenografię przygotowały Patrycja Macniak i Edyta Niewiadomska.

Spektakl opowiadał o relacjach międzypokoleniowych. Bohaterowie - trójka rodzeństwa: Bronek, Celinka, Pawcio - nie są najgrzeczniejsi. Wskutek magicznych działań wróżek podróż do niedalekiej przeszłości uświadamia dzieciom jak ważni są dziadkowie. Pokazuje, że nie nowoczesne technologie, a wzajemny szacunek i poszanowanie wartości łączą pokolenia.

Otwarcia imprezy dokonała dyrektor szkoły Anna Bartosik, która złożyła życzenia babciom i dziadkom zaproszonym na przedstawienie. Przed spektaklem wystąpiły także najmłodsze pociechy z przedszkola, z klasy 0, oraz uczniowie klas I-III .

Głównym celem projektu współfinansowanego przez Fundację PZU jest promowanie kultury wysokiej. Dlatego wcześniej uczniowie z Goliszewa i Żelazkowa obejrzeli spektakl „O dziewczynce, która podeptała chleb” w kaliskim teatrze, dwa razy wysłuchali koncertów w filharmonii ( mikołajkowy oraz prapremierę „Pamiętników” Adam Bałdycha). Wybrali się na próbę koncertu filharmoników kaliskich, a przy okazji, już poza projektem, odwiedzili Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej. Największą atrakcją był wyjazd do Teatru Wielkiego w Poznaniu na przedstawienie baletowe „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego.

Na zakończenie koordynatorka projektu podziękowała wszystkim za współpracę, życzliwość i zaangażowanie. W projekcie wzięło udział ok. 70 uczniów, natomiast liczba beneficjentów pośrednich to około 200 osób

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto