Grand Prix Wielkopolski w półmaratonie. Kaliszanka Izabela Wierzchowska zajęła pierwsze miejsce!

Adam Wierzchowski
Adam Wierzchowski Izabela Wierzchowska
Kaliszanka Izabela Wierzchowska zwyciężyła w cyklu Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie 2018 wśród kobiet! W kategorii sześćdziesięciolatków triumfował Stanisław Mielczarek, także z Kalisza.

Do Grand Prix Wielkopolski w półmaratonie zaliczonych zostało 14 biegów półmaratońskich, a więc odbywających się na dystansie 21,0975 km i posiadających jeden z atestów: AIMS, IAAF lub PZLA. Wszystkie odbywały się na terenie województwa wielkopolskiego. Do klasyfikacji generalnej zaliczanych było siedem najszybszych.

Izabela Wierzchowska znokautowała rywalki, bowiem triumfowała wśród kobiet ze średnim czasem 1:26:06, a następna pani była o ponad 11 minut wolniejsza! Kaliszanka była jednocześnie 12. w open, a warto zauważyć, że klasyfikowanych było blisko 18 tysięcy biegaczek i biegaczy.

W kategorii 60-latków pierwsze miejsce zajął kaliszanin Stanisław Mielczarek z bardzo dobrym średnim czasem 01:36:01.

Borys Szyc szczerze o swoim alkoholizmie: Jestem po terapii. Od czterech lat jestem trzeźwy