Halowe Mistrzostwa Wielkopolski w lekkoatletyce. Kaliszanie zdobyli złote medale. ZDJĘCIA

Z prawej Amelia Błażejewska
Z prawej Amelia Błażejewska UKS 12 Kalisz
W hali lekkoatletycznej Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w lekkoatletyce w kategoriach juniorów i juniorów młodszych. Znakomicie spisali się reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego 12 Kalisz.

Jak co roku Uczniowski Klub Sportowy 12 Kalisz był gospodarzem Halowych Mistrzostw Wielkopolski w lekkoatletyce juniorów i juniorów młodszych. W kaliskiej hali rywalizowali zawodnicy nie tylko z Wielkopolski, ale także z Dolnego Śląska.

Na tle silnych rywali bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy gospodarzy z UKS 12 Kalisz. Kaliszanie zdobyli 13 medali, w tym sześć złotych.

Sześć złotych medali zawodników UKS 12 Kalisz

Wśród juniorów (kategoria wiekowa U20) mistrzami Wielkopolski zostali: Amelia Błażejewska w chodzie na 2 km z nowym rekordem życiowym 9.39,71 oraz Marek Weber w biegu na 1000m z czasem 3.01,11.

Z kolei w kategorii juniora młodszego (U18) złoto wywalczyli: Paulina Tomaszewska w chodzie na 2 km z życiówką 9.52,46, Mikołaj Wojtczak w biegu na 2000 m także z życiówką 6.32,92, Julia Goździewicz w biegu na 600 m z czasem 1.51,23 oraz Ksawery Gomułka w biegu na 300 m z rekordem życiowym 42,23.

Wśród juniorów srebrny medal wywalczył Jan Nowak w biegu 300m z życiówką 42,38, zaś brązowy - Olga Odziemek w chodzie na 2 km z własnym rekordem 11.36,62.

Brązowe medale w gronie juniorów młodszych zdobyli: Szymon Krystek w biegu na 2000 m (rekord życiowy 48,04), Ksawery Gomułka w biegu na 60m (r.ż. 7,59), Aleksandra Kowalska w biegu na 300 m (52,08) i Maciej Kraszewski także w biegu na 300 m (43,48 r.ż.).

Udamy mityng ekipy UKS 12 Kalisz

Tradycyjnie oprócz mistrzostw rozegrano również konkurencje mityngowe. Z kaliskich zawodników świetnie zaprezentowali się młodzicy, którzy już w tę sobotę, 5 lutego stoczą w kaliskiej hali boje o medale w swojej kategorii wiekowej.

W chodzie na 2 km Nadia Woldańska ustanowiła rekord życiowy 12.04,50. Marianna Kowalczyk rewelacyjnie przebiegła dystans 60 m w czasie 8,46 s. Natomiast Iga Golanowska pokonała dystans 600 m w 1.55,62.