Hutnik Kraków - KKS Kalisz. Kaliszanie słabo, coraz słabiej. ZDJĘCIA, FILM

Hutnik Kraków - KKS Kalisz 2:0
Hutnik Kraków - KKS Kalisz 2:0 Joanna Urbaniec
Hutnik Kraków – KKS Kalisz 2:0 w meczu 27. kolejki II ligi, rozegranym w sobotę 9 kwietnia na stadionie w Nowej Hucie. Zasłużone zwycięstwo gospodarzy. A goście, jak widać, mogą przegrać z każdym.

W pierwszej połowie Hutnik był lepszy. Prowadził skromnie, ale był lepszy - przez początkowe pół godziny bezdyskusyjnie. Pierwszy kwadrans zakończyła długa akcja gospodarzy. Jej skutkiem był rzut rożny i to po nim padł gol: dośrodkował Becht, a celnie główkował Jurkowski.

KKS potrzebował kolejnego kwadransa, żeby się pozbierać i wreszcie zaczął groźniej atakować, wymuszając błędy krakowskiej ofensywy i strzelać na bramkę gospodarzy. Niestety, ani Gordillo, ani Giel nie zdołali pokonać Frasika. Gdy w końcówce tej części po strzale Hiszpana piłka minęła krakowskiego bramkarza, wyręczył go stojący w bramce obrońca.

Po przerwie to KKS atakował i cierpliwie dążył do zdobycia wyrównującego gola. Niestety, nadzieje na korzystny wynik rozwiała kaliszanom druga bramka gospodarzy, którzy ciągle wierzą, że utrzymają się w II lidze.
W piątek o godz. 19 KKS Kalisz będzie podejmować Pogoń Siedlce.

Hutnik Kraków - KKS Kalisz 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Adrian Jurkowski 16. min, 2:0 Dominik Zawadzki 69. min.
Hutnik: Bartłomiej Frasik - Tomasz Jaklik, Daniel Hoyo-Kowalski, Adrian Jurkowski, Filip Becht - Kacper Andrzejewski (66. min Patryk Kieliś), Miłosz Drąg, Dominik Zawadzki I (82. min Michał Kitliński), Krzysztof Świątek, Krystian Lelek (89. min Samuel Łapczyński) - Sławomir Chmiel (66. min Mateusz Wyjadłowski).
KKS: Maciej Krakowiak - Jakub Głaz (35. min Andrzej Kaszuba), Przemysław Stolc I , Mateusz Gawlik, Wiktor Smoliński - Nikodem Zawistowski (68. min Bartłomiej Putno), Michał Borecki (68. min Mateusz Mączyński), Adrian Łuszkiewicz, Néstor Gordillo (77. min Mateusz Majewski), Jakub StaszakI (68. min Daniel Kamiński I) - Piotr Giel.