Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu. Pierwszy złoty medal dla Kalisza!

W Termach Maltańskich w Poznaniu odbył się finał wojewódzki w pływaniu drużynowym i indywidualnym w ramach XX Igrzysk Młodzieży Szkolnej zorganizowany przez SZS Wielkopolska. Miasto Kalisz reprezentowane było w kategorii szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Najlepiej spisali się reprezentanci II LO

Pływacy z II Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki zdobyli w sumie 7 medali, w tym najcenniejszy złoty w sztafecie dziewcząt na dystansie 6x50 m stylem dowolnym. Jest to pierwszy złoty medal dla Kalisza w historii

Złoty medal w sztafecie był preludium do startów indywidualnych, gdzie uczniowie „Kościuszki" zdobyli jeszcze 6 krążków Miasto Kalisz reprezentowały jeszcze sztafety chłopców z „Asnyka” i „Kościuszki” również na dystansie 6x50 m stylem dowolnym. Obie sztafety zajęły odpowiednio IV i V miejsce co należy uznać za duży sukces w gronie 35 sztafet z całej wielkopolski.

Indywidualnie pierwsze miejsca zajęły Zuzanna Domżol i Martyna Jakubczak.
_Występ w Poznaniu należy uznać za najlepszy wynik w historii Kalisza w ramach szkolnego współzawodnictwa w województwie wielkopolskim a medale zdobyte przez pływaków z Kościuszki za ogromny historyczny sukces - _podkreśla nauczyciel Waldemar Olszyna.

Skład drużyny dziewcząt: Zuzanna Domżol, Martyna Jakubczak, Wiktoria Szymańska, Natalia Grzelczyk, Katarzyna Łuczak, Karolina Bielińska. Opiekun Dariusz Kaczmarek.