Igrzyska olimpijskie: Starty naszych sportowców w Londynie. Sprawdź jak im idzie i kiedy wystąpią

AND
20-letnia Alicja Tchórz debiutuje na igrzyskach olimpijskich.
Pochodząca z Kalisza pływaczka Alicja Tchórz nie najlepiej będzie wspominać swój pierwszy start na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Wychowanka UKS Delfin Kalisz specjalizująca się w stylu grzbietowym w sobotnim wyścigu na 100 metrów z czasem 1.01,44 była druga w swoim wyścigu eliminacyjnym na 100 metrów, ale nie udało jej się awansować do półfinału.

Ostatecznie zajęła 25. miejsce w stawce 45 zawodniczek. Alicja w środę będzie miała jednak jeszcze jedną szanse by powalczyć o medale. 1 sierpnia podczas rywalizacji na dystansie 200 metrów. Początek eliminacji zaplanowano na godzinę 12.49.

W składzie wioślarskiej ósemki znalazł się z kolei opatowianin Piotr Juszczak. Jednak w sobotnim przedbiegu zajęła ona trzecie miejsce i o finał walczyła w poniedziałek w repasażu. Niestety, ósemka zakończyła repasaże na piątej pozycji i tym samym zabraknie jej w finale.

Kolarka Katarzyna Pawłowska z podostrowskich Przygodzic, reprezentująca obecnie UKS Jedynka Limaro Kórnik) zajęła 11. miejsce w olimpijskim wyścigu ze startu wspólnego w Londynie. Jedyna reprezentantka Polski finiszowała w peletonie. Straciła 27 sekund do zwyciężczyni, która została Holenderka Marianne Vos.

Starty naszych zawodników w Londynie:

PŁYWANIE

1 sierpnia - 200 m stylem grzbietowym - Alicja Tchórz (początek eliminacji o o godz. 12.49)

KAJAKARSTWO

6 sierpnia – K-4 500 m Karolina Naja, Beata Mikołajczyk, Aneta Konieczna, Marta Walczykiewicz (start o godz. 11.39)
10 sierpnia – K-1 200 m Marta Walczykiewicz (start o godz. 11.12)

KOLARSTWO GÓRSKIE

11 sierpnia – Aleksandra Dawidowicz (start o godz. 12.30)

CHÓD SPORTOWY – 50 km

11 sierpnia - Maciej Rosiewicz (występuje w barwach Gruzji, start. O godz. 10.00)