II liga: Calisia Kalisz nie dała rady Zagłębiu Sosonowiec. ZDJĘCIA

Andrzej Kurzyński (c)
Nie udał się piłkarzom Calisii pierwszy wiosenny mecz przed własną publicznością. Podopieczni trenera Sławomira Majaka zasłużenie przegrali 1:3 z Zagłębiem Sosnowiec.

Goście przyjechali do Kalisza pełni obaw, bo kilka dni wcześniej kaliszanie łatwo wygrali w Toruniu. Szybko okazało się, że nie taki wilk straszny jak go malują. Młodzi kaliscy napastnicy mieli kąsać, ale przy ambitnie i radośnie grających rywalach wypadli jak bezzębni staruszkowie.

Już w pierwszej połowie Zagłębie atakowało częściej i niebezpieczniej. Jedyną bramkę zdobył w 42 minucie Łukasz Grube. Wcześniej dwa razy Artur Melon pozostawiony samemu sobie przez obrońców wygrywał pojedynki z Łukaszem Tumiczem.

Calisia wyrównała w 47 minucie po strzale Jacka Paczkowskiego w rzutu wolnego. Bramkarza Zagłębia wybił piłkę, ale na pole bramkowe wróciła po główce Błażeja Ciesielskiego, a dzieła dokończył Paweł Tabaczyński. Niestety, już 3 minuty potem Zagłębie popisało się błyskawiczną kontrą. Melon obronił pierwszy strzał, ale przy dobitce Dawida Ryndaka nic nie mógł zrobić. Wynik ustalił Rafał Jankowski.

- Nie poznawałem swojego zespołu, ale porażkę biorę na siebie, bo to ja ustalałem taktykę - powiedział po meczu trener Majak.

Calisia Kalisz - Zagłębie Sosnowiec 1:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Łukasz Grube (42), 1:1 Paweł Tabaczyński (47), 1:2 Dawid Ryndak (50), 1:3 Rafał Jankowski (83).
Calisia: Melon - Grittner, Dymkowski, Wiącek, Fechner - Gawlik, Wrzesiński, Szczepan (58 Klofik), Paczkowski - Ciesielski (67 Kowal), Tabaczyński.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani