II Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej w Godzieszach [FOTO]

Andrzej Kurzyński
II Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej w Godzieszach Wielkich
II Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej w Godzieszach Wielkich Andrzej Kurzyński
II Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej odbył się w sobotę, 30 czerwca w Godzieszach Wielkich. W imprezie zorganizowanej przez Ludowy Klub Sportowy Godziesze 1966 udział wzięło 140 zawodniczek i zawodników z Błaszek, Kalisza, Koźminka, Godziesz i Szczytnik.

II Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej w Godzieszach miał wyjątkowy charakter. Gościem specjalnym był Ksawery, chłopiec, który uległ poważnemu wypadkowi i jest niepełnosprawny.

- Pomysł na turniej właśnie dla niego zainicjowała Monika Skrzypek, nauczycielka chłopca ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19 w Kaliszu. Wspólnie uznaliśmy, że wspaniałą rzeczą dla dzieci będzie, że zagrają, by uszczęśliwić Ksawerego - mówi Krzysztof Knop, prezes Ludowego Klubu Sportowego Godziesze 1966.

Sportowa rywalizacja toczyła się na boisku sportowym przy ulicy Cmentarnej w Godzieszach. W imprezie udział wzięli młodzi zawodnicy z Błaszek, Kalisza, Koźminka, Godziesz i Szczytnik. Młodym piłkarzom kibicował, wraz ze swoimi bliskimi, sam Ksawery w klubowym stroju LKS Godziesze.

II Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej w Godzieszach Wielkich zwyciężyła drużyna Szczytniki I, która w wielkim finale pokonała KKS I 3:1. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna Szczytniki II. Kolejne miejsca zajęli: Godziesze III, Błaszki II, KKS II, Koźminek, Godziesze I, Błaszki II i Godziesze II.

Najlepszym Strzelcem został Jakub Bider, a najlepszym bramkarzem Maja Marszał. MVP turnieju został oczywiście Ksawery. Każda drużyna otrzymała puchar, a zawodnicy medale i upominki,, m.in. vouchery od Honda Reco Kaźmierczak. Dodatkowo zawodnicy LKS Godziesze 1966 otrzymali czapeczki z logo klubu.. Nie zabrakło również poczęstunku. Organizatorzy zadbali o kiełbaski z grilla, lody, ciasta i napoje.

- Przedsięwzięcie nie udałoby się bez pomocy i zaangażowania mam naszych zawodników oraz trenerów: Jacka Pytlińskiego, Igora Sowińskiego oraz sędziów, którzy charytatywnie poprowadzili wszystkie spotkania, a także licznych sponsorów, którym bardzo dziękuję - dodaje prezes Krzysztof Knop.

II Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej w Godzieszach wsparli: Colian - Hellena Opatówek, Paintball Kalisz, Sklep Max Ryszard Głąb, kwiaciarnia Ola Walęcka, Gastro-Grill Łukasz Krążyński, Salon płytek ceramicznych Certa Andrzej Domieracki, Arkadiusz Koszela, LBC Bogdan Całka, Instal-es Damian Knop, Piekarnia-cukiernia Jasiński, Rafpol Łukasz i Filip Rafalak, Honda Reco Kaźmierczak, Pizzeria Złoty Piec Patryk i Beata Walęccy, Powiatowe Zrzeszenie LZS reprezentowane przez Tadeusza Glapińskiego, Karwit Tadeusza Matyszkiela,Hurtownia Ogrodnicza Chojnacki Józefa i Macieja Chojnackich.

Zobacz także: Mistrzostwa to nie tylko to, co na stadionach, ale też (a może przede wszystkim) poza nimi. Najpiękniejsze ujęcia okołomundialowej otoczki na półmetku turnieju