III Cross Półmaraton w Murowańcu. Zwycięzcą został Mateusz Łańduch [FOTO]

BH
III Cross Półmaraton w Murowańcu. Zwycięzcą został Mateusz Łańduch
III Cross Półmaraton w Murowańcu. Zwycięzcą został Mateusz Łańduch Ewelina Krystek
Mateusz Łańduch pewnie zwyciężył III Cross Półmaraton Baster Run 2018, który odbył się 1 września nad zbiornikiem Murowaniec w gminie Koźminek. Drugi na mecie zameldował się Rafał Suchanecki, a na trzeciej pozycji zmagania w Murowańcu zakończył Paweł Gawroński. Najszybsza wśród kobiet była niezawodna Katarzyna Werner z KKB Finisz Kalisz.

Na starcie zameldowało się około 200 biegaczy, którzy jednak mogli wybrać krótszy dystans do przebiegnięcia. Na pokonanie biegu głównego, liczącego ok. 21 kilometrów zdecydowało się ostatecznie 140 śmiałków. Najszybszy w sobotę był Mateusz Łańduch, który pokonał półmaraton w 1:19:08, wyprzedzając kolejnego w klasyfikacji Rafała Suchaneckiego o prawie 10 minut. Bezapelacyjne zwycięstwo umocniło Mateusza Łańducha na prowadzeniu w klasyfikacji Grand Prix Ziemi Kaliskiej 2018.

Drugi na metę przybiegł Rafał Suchanecki (1:28:58), a za nim finiszował Paweł Gawroński (1:29:17). Świetnie zaprezentowała się także Katarzyna Werner z KKB Finisz Kalisz. Zawodniczka reprezentująca barwy kaliskiego klubu pokonała trasę w 1:42:46 i była najlepsza wśród kobiet. Taki wynik sprawił, że również w klasyfikacji OPEN ambitna biegaczka zajęła wysokie 18. miejsce.

W III Cross Półmaratonie Baster Run 2018 nie mogło zabraknąć przedstawicieli Drużyny Powiatu Kaliskiego, która w swoich szeregach skupiała 11 zawodników. Najszybszy wśród nich był Piotr Korzekwa, który pokonał trasę w 1:33:30 i zajął 7. miejsce w całym wyścigu. Takie samo miejsce zajmuje po trzech wyścigach w klasyfikacji Grand Prix Ziemi Kaliskiej.

Kolejny i zarazem ostatni bieg tegorocznego Grand Prix odbędzie się 11 listopada w Kaliszu. Zawodnicy, którzy zdecydują się na uczestnictwo w Biegu Niepodległości Kalisz 2018 będą mieli do pokonania 10 kilometrów.

Klasyfikacja generalna III Cross Półmaratonu w Murowańcu jest dostępna na stronie https://foxter-sport.pl/uploads/results/item_855.pdf

Festiwal mariachi w Guadalajarze. Meksykańską muzykę grają artyści z Ameryki Łacińskiej, Europy, USA oraz Japonii