IV liga: KKS Włókniarz Kalisz rozgromił KS Opatówek

EMKA
W czwartoligowych derbach KS Opatówek nie sprostał na własnym boisku Włókniarzowi 1925 przegrywając aż 1:4. Miejscowi nadal bez punktu

Chyba mało kto się spodziewał, że po kilkunastu minutach kaliszanie będą prowadzić 2:0. Najpierw Jan Zając wykorzystał nieporozumienie między Robertem Kaźmierczakiem i Jackiem Kuświkiem. Trzy minuty później Kuświk nie sięgnął piłki wrzuconej w pole karne przez Daniela Armatysa i Jacek Rosadziński uderzeniem głową poprawił na 0:2.

Miejscowi nie załamali się takim rozwojem wypadków. W 15 minucie Adrian Nowak minął Marcina Ludwikowskiego i zdobył jedyną, jak się potem okazało, bramkę dla Opatówka. Od 26 minuty goście prowadzili 3:1, po bombie Stanisława Walczyńskiego, a do przerwy mogło być jeszcze lepiej, ale Konrad Chojnacki trafił z rzutu wolnego w słupek.

W drugiej połowie nadal przewagę mieli goście, choć także opatowanie stwarzali sytuacje bramkowe. Na posterunku był jednak Ludwikowski. W 76 minucie świetnie dysponowany Walczyński podał prostopadle do Armatysa a ten ustalił wynik spotkania. W końcówce miejscowi atakowali, ale więcej bramek nie było.

KS Opatówek - KKS Włókniarz 1925 Kalisz 1:4 (1:3); 0:1 Jan Zając (10), 0:2 Jacek Rosadziński (13), 1:2 Adrian Nowak (15), 1:3 Stanisław Walczyński (26), 1:4 Daniel Armatys (76). KKS: Ludwikowski - Frąszczak, Janicki, Kiełbik, Dąbrowski (90 Sołtysiak) - Chojnacki, Rosadziński (77 Urbaniak) Armatys, Sowiński, Zając (80 Mularczyk) - Walczyński (85 Gajewski).

Opatówek: Kuświk - Owczarek, Biniaszczyk (66 Mroziński), Mikołajczyk, Grabowski, Woźniak, Janik (66 Stępień), Kłosowski, Kaźmierczak, Spychalski, Nowak (Sibiński).