Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jak wygląda punkt szczepień w Wolicy? Czy każdy może zapisać się na szczepienie w tej placówce?

Ewelina Samulak-Andrzejczak
zrzut z ekranu/ fb/ Wojewódzki Specjalistyczny ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy Wolica k/Kalisza
W środę ruszyły szczepienia grupy 80+. W punkcie szczepień działającym przy szpitalu w Wolicy wszystkie miejsca wyznaczone do końca marca na szczepienie przeciwko Covid-19 są już zajęte, a telefony do placówki urywają się, bo chętnych jest znacznie więcej. Medycy ze szpitala w Wolicy chcieliby szczepić więcej osób, jednak ma do dyspozycji jedynie 30 szczepionek tygodniowo.

Punkt szczepień, działający przy Wojewódzkim Specjalistycznym ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy odbiera ogromną liczbę telefonów od pacjentów z pytaniami czy można się jeszcze zaszczepić przeciwko Covid-19 w tym punkcie. Niestety ze względu na ograniczone dostawy szczepionek do wszystkich punktów szczepień, szpital będzie mógł zaszczepić jedynie 30 osób tygodniowo.

Nasz punkt szczepień czynny jest tylko w środy. Co ważne, nasze możliwości kadrowe pozwalają na zaszczepienie 30 osób w kilka godzin. Co za tym idzie, gdy uruchomione będą większe dostawy szczepionek jesteśmy w stanie szczepić blisko 200 osób w tygodniu. Póki co możemy szczepić tylko ograniczoną liczbę pacjentów populacyjnych w wieku 80+ i 70+, ze względu na brak szczepionek. Jednak jeśli się to zmieni, natychmiast poinformujemy o nowych zapisach, bo jesteśmy gotowi do walki z pandemią, co pokazujemy swoją codzienną heroiczną pracą

– informuje Szpital w Wolicy.

Szpital stworzył przychodnię w kontenerach

Szczepienia w szpitalu w Wolicy odbywają się w kontenerach. W jednym z nich przyjmowane są zgłoszenia od pacjentów, którzy chcą się zaszczepić. Tam też pacjenci wypełniają ankiety przed przystąpieniem do szczepienia. W głównych kontenerach znajduje się ogrzewana poczekalnia, gabinet lekarski, gdzie przeprowadzane jest badanie przed podaniem szczepionki. Gabinet wyposażony jest w potrzebny sprzęt do udzielenia pierwszej pomocy.

Mam nadzieję, że nie będzie potrzebny, ale zawsze musimy się liczyć, że pojedyncze osoby muszą zareagować niespodziewanie na szczepionkę. Na szczęście nie mieliśmy do tej pory takiego przypadku i z tego co literatura mówi, jak na razie tak ciężkich powikłań związanych z tą szczepionką nie było

– mówi Sławomir Wysocki, dyrektor Szpitala w Wolicy.

Z gabinetu przechodzi się do punktu szczepień, po zastrzyku pacjent kierowany jest do pomieszczenia, w którym przez minimum 15 minut będzie pod obserwacją. Osoby, które mają stwierdzone alergie zaczekają tam o 15 minut dłużej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto