Jak wypadają kaliskie szkoły w rankingu Perspektywy 2022?

Ewelina Samulak-Andrzejczak
Ewelina Samulak-Andrzejczak
Mariusz Kurzajczyk
Udostępnij:
III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu po raz kolejny ze złotą tarczą rankingu Perspektywy. Wysokie miejsca zajęły również II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki i I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka. Jeśli chodzi o główny ranking, dotyczący techników to znalazła się tam tylko jedna kaliska szkoła.

Kaliskie licea w rankingu Perspektywy 2022

III Liceum Ogólnokształcące w Kaliszu w ogólnopolskim „Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2022” zajęło 153. miejsce. Choć zanotowało spadek w porównaniu z ubiegłym rokiem, kiedy plasowało się na 116. miejscu, to wciąż nie traci tzw. złotej tarczy. W rankingu wojewódzkim III LO w Kaliszu zajmuje 13. miejsce. I jako jedyna kaliska szkoła znajduje się w „Rankingu maturalnym Liceów Ogólnokształcących 2022”, zajmując 153 wśród 300 placówek.

W głównym „Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2022” znalazło się również II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu, zdobywając srebrną tarczę. II LO plasuje się na 461. miejscu - to o 31 pozycji wyżej niż w ubiegłym roku. W rankingu wojewódzkim Kościuszko zajmuje 40. miejsce.

W ogólnopolskim „Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2022” srebrną tarczę zdobyło również I Liceum Ogólnokształcące. I LO w Kaliszu zajmuje w tym roku 489. miejsce, znacznie poprawiając swój wynik w porównaniu z ubiegłym rokiem, kiedy zajmowało 826. miejsce. W województwie wielkopolskim Asnyk znalazł się na 44. miejscu.

Kaliskie technika w rankingu Perspektywy 2022

W głównym „Rankingu Techników 2022” znalazło się tylko jedna kaliska placówka. Technikum Budowy Fortepianów im. G. A. Fibigera zajmuje 192. miejsce, zdobywając srebro i awans w porównaniu z ubiegłym rokiem, kiedy to zajęło 251. miejsce. W rankingu wojewódzkim kaliskie Technikum Budowy Fortepianów zajmuje 16. miejsce.

W rankingu wojewódzkim znalazły się też na 50. miejscu Technikum nr 6 (ZSG-H im. Janka Bytnara Rudego), na 65. miejscu Technikum nr 2 im. gen. Mieczysława Smorawińskiego, na 86. miejscu Technikum nr 4 im. ks. Józefa Sieradzana, na 102. miejscu Technikum im. Św. Józefa, na 105. miejscu Technikum Budowlano- Elektryczne im. Kazimierza Wielkiego.

W rankingu maturalnym znajdują się dwa kaliskie technika. Na 171. miejscu znalazło się Technikum nr 4 im. ks. Józefa Sieradzana, a na 233. miejscu Technikum nr 2 im. gen. Mieczysława Smorawińskiego.

Które szkoły są najlepsze w Polsce?

Zwycięzcy Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022 to: XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie (najlepsze liceum) oraz Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie (najlepsze technikum).

Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2022 został przygotowany przez „Perspektywy” już po raz dwudziesty czwarty.

Ranking Perspektywy 2022 znajdziecie TUTAJ

– Od wielu lat powtarzamy, że Ranking Liceów i Techników Perspektywy to profesjonalnie uporządkowana informacja – mówi Waldemar Siwiński, prezes Perspektywy Press, twórca polskich rankingów edukacyjnych. – Robimy go przede wszystkim z myślą o uczniach ostatnich klas szkół podstawowych, którzy za kilka miesięcy będą musieli ostatecznie zdecydować, które liceum czy technikum wybiorą. Warto dokonywać takich wyborów na podstawie sprawdzonych, obiektywnych informacji. W Rankingu Liceów i Techników korzystamy wyłącznie z zewnętrznych źródeł danych, które pochodzą z okręgowych komisji egzaminacyjnych, komitetów głównych olimpiad i Systemu Informacji Oświatowej (SIO).

Odbiorcy Rankingu Liceów i Techników mogą czerpać informacje z pięciu rankingów, w tym dwóch głównych: Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2022 i Rankingu Techników 2022 oraz z trzech ogólnopolskich rankingów dodatkowych: Rankingu Maturalnego Liceów Ogólnokształcących 2022, Rankingu Maturalnego Techników 2022 oraz Rankingu Szkół Olimpijskich 2022. 

ZOBACZ TAKŻE:

W bibliotece w Kaliszu powstał salonik pamięci Arkadiusza Pacholskiego

W bibliotece w Kaliszu powstał salonik pamięci Arkadiusza Pa...

Policja w Kaliszu. Nowe radiowozy trafiły do podkaliskich komisariatów

Policja w Kaliszu. Nowe radiowozy trafiły do podkaliskich ko...


Obserwuj nas także na Google News

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie