Jarota Jarocin pokonał Calisię Kalisz [ZDJĘCIA]

Kamil Bachorz
Jarota Jarocin - Calisia Kalisz
Jarota Jarocin - Calisia Kalisz Kamil Bachorz
Jarota Jarocin sprawił prezent wielkanocny swoim kibicom. Podopieczni Ryszarda Łukasika pokonali w derbach Wielkopolski Calisię Kalisz 3:1. Dwie bramki dla jarocińskiego zespołu zdobył Damian Pawlak, który do składu powrócił po kontuzji.

W sobotę na jarocińskim stadionie panował świąteczny nastrój. Przed meczem każdy z kibiców mógł zjeść żurek, a w przerwie meczu ks. Dariusz Matusiak dokonał poświęcenia jajek, które później były rozdawane wśród kibiców.

Pierwszą groźną sytuację w tym meczu stworzyli piłkarze Jaroty Jarocin. Strzał Huberta Oczkowskiego kapitalnie obronił bramkarz gości. W odpowiedzi uderzenie Iwelina Kostova obronił Simon Krawczyk, który zastąpił w bramce Przemysława Kazimierczaka u którego lekarze wykryli krwiaka na dwunastnicy. Pierwsza bramka w meczu padła w 30 minucie. Wtedy piłka po strzale Christiana Nnamaniego uderzyła w słupek, następnie trafiła w Simona Krawczyka i wpadła do siatki. Calisia objęła prowadzenie 1:0. Piłkarze Jaroty do wyrównania doprowadzili jeszcze przed przerwą. Strzał z 25. metra oddał Hubert Antkowiak, który posłał futbolówkę pod poprzeczkę.

Jarota Jarocin pokonał Calisię Kalisz

Po zmianie stron obydwie drużyny rzuciły się do ataków. Najpierw strzał Łukasza Ślifirczyka przeleciał obok słupka kaliskiej bramki. Jednak w drugiej akcji jarocińskiego zespołu Damian Pawlak huknął jak z armaty,kierując piłkę do siatkii. Futbolówka wpadła pod spojenie słupka z poprzeczką. W odpowiedzi strzał Mateusza Gawlika przeleciał obok słupka bramki gospodarzy. Kropkę nad „i” postawił w doliczonym czasie gry Damian Pawlak, który wykończył kontratak jarocińskiego zespołu. Warto podkreślić, że doskonałą sytuację miał jeszcze Krzysztof Czabański, ale jego strzał z bliskiej odległości był niecelny.

Jarota Jarocin – Calisia Kalisz 3:1 (1:1)

Bramki: 0:1 – Simon Krawczyk (30.-samobójcza), 1:1 – Hubert Antkowiak (41.), 2:1 – Damian Pawlak (64.), 3:1 – Damian Pawlak (90.)

Jarota Jarocin: Krawczyk, Ludwiczak, Kieliba, Garbarek, Skokowski, Menzel (81. Czabański), Grobelny, Oczkowski, Ślifirczyk (70. Zatwarnicki), Antkowiak (60. Pawlak), Bartoszak

Calisia Kalisz: Forenc, Paczkowski, Fechner, Gawlik, Król, Bedronka, Kostov, Nannami (64. Atanasow), Sobas (67. Piotr Józefiak), Cieślak, Kimura (63. Kuciński)

Żółte kartki: Michał Grobelny, Łukasz Ślifirczyk, Krzysztof Bartoszak, Damian Pawlak, Bartosz Kieliba (Jarota); Adrian Cieślak, Konrad Forenc, Michał Bedronka, Jacek Paczkowski (Calisia)