Julia Maik mistrzynią Polski juniorów w pływaniu! Na 50 stylem dowolnym nie miała sobie równych ZDJĘCIA

KKS Kalisz sekcja pływacka
Julia Maik została mistrzynią Polski Juniorów 16-letnich w pływaniu. Zawodniczka KKS Włókniarz 1925 Kalisz wygrała 50 m stylem dowolnym.

Podczas rozpoczętych dziś na 50-metrowym basenie Aqua Lublin Letnich Mistrzostw Polski Juniorów 16-letnich w pływaniu Julia Maik nie miała sobie równych. Najpierw uzyskała najlepszy wynik eliminacji (26,37 s) w swej koronnej konkurencji 50 m stylem dowolnym. W finale podopieczna trenera Dominika Grudzińskiego znokautowała rywalki, bowiem poprawiła rekord życiowy rezultatem 26,14 s, wyprzedzając Martynę Jabłońską z MKS Piaseczno (26,32) i Adriannę Szwabińską z "TORPEDA" Oleśnica (26,72).
W pierwszym dniu mistrzostw dobrze spisywali się także pozostali zawodnicy KKS Włókniarz 1925 Kalisz.
Mikołaj Biedka zakwalifikował się z 17 wynikiem eliminacji do finału B na dystansie 50 m stylem klasycznym uzyskując czas 31.73 s, a w finale był trzeci z czasem 31.10, co oznacza, że ostatecznie zajął 13 miejsce.
Julia Kantecka wywalczyła awans do finału B w konkurencji 200 m stylem grzbietowym z czasem 2:31.80. Był to 20 rezultat eliminacji. W finale B zajęła czwarte miejsce ze znakomitym wynikiem 2:27.83.
Łukasz Kardoliński ustanowił rekordy życiowe na 50 m stylem dowolnym wynikiem 26.18 s. i na 200 m stylem dowolnym czasem 2:06.99 min.
Julia Łakomiak poprawiła rekord życiowy na dystansie 50 m stylem dowolnym rezultatem 29.79 s. schodząc po raz pierwszy w karierze poniżej granicy 30 sekund.

Co to znaczy umieć pływać? Agata Korc i Radek Kawęcki o bezpieczeństwie nad wodą